Tumgik
agkarola · 4 years
Text
“80% ludzi unika emocjonalnego zbliżenia się do innych osób, ponieważ w przeszłości zostali opuszczeni przez kogoś, kto obiecał im, że będzie przy nich na zawsze.”
— (via krolowalez)
210 notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
Tumblr media
96K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
“Aby powiedzieć coś o osobie z którą jesteś musisz zobaczyć ją pijaną. Dowiesz się wtedy trochę więcej o tym kim jest i w jaki sposób myśli. Zobaczyć ją skrajnie zmęczoną po 12 godzinach pracy, kiedy ty mówisz: a mógłbyś pójść do apteki? Zaobserwować jej reakcje, kiedy jest totalnie wkurwiona. Zobaczyć jak reaguje kiedy mówisz jej: spierdalaj. I czy potrafisz ją wtedy przeprosić. Zobaczyć ją chorą tak, że nie jest w stanie się samodzielnie ruszać. Zobaczyć jak się zachowuje, kiedy ty jesteś chory/a i nie jesteś w stanie ruszyć prawą rzęsą bez wściekłego bólu głowy. Zobaczyć jak się zachowuje kiedy ma wokół siebie przyjaciół. Zobaczyć jak cię traktuje, kiedy ma dookoła siebie swoich przyjaciół. I twoich przyjaciół. Kiedy zrobisz to wszystko, o dopiero wtedy będziesz w stanie powiedzieć: kocham. Albo: pas.”
— Piotr C., “Pokolenie Ikea” (via dooctorevil)
9K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
Cholernie się bałam ze całe moje wyobrażenie o idealnym życiu które sobie zaplanowałam legnie w gruzach. Bałam się ze zwyczajnie wyjdę za mąż urodzę dziecko i sfera marzeń będzie dla mnie zamknięta. Bałam się osiąść w jednym miejscu. Bałam się przyznać przed sama sobą ze to jest to szczęście na które czekałam całe życie.
0 notes
agkarola · 4 years
Text
O tym, co jest nie tak, należy mówić sobie na bieżąco i wprost. Nie czekać, aż się przeleje, bo ze ścieraniem możecie nie nadążyć. Tak umiera miłość. Nie z powodu kłótni, lecz milczenia.
~ Joanna Pachla
5K notes · View notes
agkarola · 4 years
Photo
Tumblr media
41 notes · View notes
agkarola · 4 years
Photo
Tumblr media
81K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
“Miarą sukcesu jest to ilu masz wrogów.”
— Chada (via polski-rap-cytaty)
2K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
“[Introwertycy] słuchają więcej niż rozmawiają, myślą przed wypowiedzią i często czują, jakby wyrażali się lepiej pisząc niż rozmawiając. Zazwyczaj nie lubią konfliktów. Wielu z nich boi się krótkiej rozmowy, ale lubią długie dyskusje.”
— Susan Cain (via naszemyslix)
6K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
“Najtrudniej i najgorzej odpowiedzieć sobie na pytanie, czy istnieje miłość i co to znaczy, jeśli istnieje - dla ludzi najgorzej. Odpowiadacie sobie zwykle na to pytanie w sposób spolaryzowany: że miłość cierpliwa jest, łaskawa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku, albo że miłość nie istnieje, jest tylko erekcja i wilgoć między udami.”
— Szczepan Twardoch “Drach”
212 notes · View notes
agkarola · 4 years
Photo
Tumblr media Tumblr media
Kurt Vonnegut, Slaughterhouse-Five
2K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
“Są dwa pytania, które człowiek musi sobie zadać: pierwsze brzmi “Dokąd idę?” a drugie: “Kto idzie ze mną?” Jeśli kiedykolwiek postawisz sobie te pytania w złej kolejności - masz problem.”
— Howard Thurman
1K notes · View notes
agkarola · 4 years
Text
“Znam też to, że wiem, że powinnam na przykład zrobić sobie herbatę, żeby poczuć się lepiej, albo wyjść na zewnątrz, ale nie jestem jednocześnie w stanie tego zrobić, mimo że gdyby dotyczyło to innej osoby, gdybym tę herbatę miała zrobić dla kogoś innego, to zerwałabym się w sekundę.”
— Małgorzata Halber
6K notes · View notes
agkarola · 5 years
Text
“A za każdym razem kiedy łapałem Cię za rękę czułem jakby czyste szczęście zastąpiło mi krew i płynęło od dłoni prosto do mojego serca”
— Dzień #28
5K notes · View notes
agkarola · 5 years
Text
“Kto powiedział, ze noc jest od spania? Nie, nie, proszę państwa, noc jest właśnie od niszczenia sobie życia. Od analiz tego, co było już i tak zanalizowane milion razy. Od wymyślania dialogów, na które i tak nigdy się nie odważymy. Noc jest od tworzenia wielkich planów, których i tak nie będziemy pamiętać rano. Noc jest od bólu głowy do mdłości, od wyśnionych miłości.”
— ~ Éric-Emmanuel Schmitt
444 notes · View notes
agkarola · 5 years
Text
“Jakie są konsekwencje niesłuchania siebie? Dla mnie były takie, że inni mieli mnie za kogoś, kim naprawdę nie byłem. Im mniej słuchałem siebie, tym bardziej zakłamany był mój obraz na zewnątrz i wewnątrz. Mój zewnętrzny wizerunek różnił się od tego, kim się naprawdę czułem. I tylko ja wiedziałem, że coś tu nie gra - inni nie mieli o tym pojęcia. Wewnętrzny zgrzyt jeszcze trudniej znieść. Potrafi doprowadzić człowieka do niezłej frustracji. Wiesz, że robisz coś wbrew swojej woli. Że się nie kontrolujesz. Jak narkoman. Chcesz przestać, ale nie możesz. I to właśnie ten wewnętrzny zgrzyt był dla mnie najtrudniejszy do zniesienia.”
— Włodek Markowicz “Kropki” (via akrofobicznie)
351 notes · View notes
agkarola · 5 years
Text
“Przecież nie możemy skończyć jako nieznajomi. Jako nic nieznaczący dla siebie ludzie. Nie my. Nie po tym wszystkim, co razem przeszliśmy. Nie po tych wspólnie spędzonych chwilach. Nie po tej miłości.”
— cytatyv (via amortencje)
2K notes · View notes