Tumgik
booklabsk · 6 years
Text
Spolupráca medzi blogermi, bookstagramermi, youtubermi, booklabákmi a slovarťákmi ;)
V slovenských blogerských vodách sa za posledný rok veľa pomenilo, tak je načase apdejtnúť našu spoluprácu s booklabákmi – teda fanúšikmi Young Adult (mládežníckej, tínedžerskej) a fantasy literatúry! 
Najprv menšia zmena. Rozhodli sme, že ideme kráčať s dobou – aj keď sme o trošililinku pozadu – a rozšírime rady našich tradičných blogerov aj bookstagramerov, youtuberov a bohviečoešte! Čo to znamená? Ak máte tradičný knižný blog, alebo len fotíte knihy na instagram a píšete o nich do komentárov, točíte youtube videá, kde rozprávate o knihách... alebo proste hocičo kde dávate do sveta vedieť, čo robíte – chceme o vás vedieť, lebo máte šancu získať od nás knihy.
A teraz to najhlavnejšie – a to NÁBOR nových blogerov! Hoci sa snažíme mať prehľad o blogeroch, bookstagrameroch a ktoviekom ešte, ani najmenej nesnívame o tom, že vieme o všetkých! Preto, ak by ste sa chceli stať naším recenzentom, vyplňte nasledujúci "Google formulár."
Podmienky, ktoré musíte splniť:
– mali by ste mať blog/knižný instagram/vlog/alebohocičoiné, ktorý by mal byť aktívny aspoň 6 mesiacov.   – pravidelne recenzovať, ale pozor! – nielen recenzné výtlačky. Máme záujem o spoluprácu so zaujímavými blogermi, ktorí čítajú aj knihy podľa vlastného vkusu, nielen to, čo im ponúknu rôzne vydavateľstvá. – písať/natáčať aj pôvodné články na rôzne témy – aby bol blog zaujímavý a pestrý, nielen zahltený recenziami. – byť ako knižný bloger aktívny aspoň na jednej sociálnej sieti (Goodreads, Facebook, Twitter, Instagram, GooglePlus, Blogger, tumblr, ...)
Čo od vás v tom formulári vlastne chceme, aby ste neboli prekvapení :)
 – meno a prezývku (ak nejakú máte) :)  – vek, mesto, škola  – email  – odkaz na váš hlavný blog/bookstagram/youtube/hocičoiné:)  – deň založenia blogu/bookstagramu/youtube/hocičohoiného  – obľúbené žánre  – tri najobľúbenejšie knihy/série  – odkaz na článok/fotku/video, na ktorý ste najviac hrdí  – odkaz na vašu – podľa vás – najlepšiu recenziu/fotku/video  – odkaz na iný slovenský blog/bookstagram/knižného youtubera, ktorý podľa vás stojí za to (niekto kto vás inšpiruje, niekto je podľa vás zaujímavý, kto píše úžasné recenzie) – chceme totiž vedieť, čo vás zaujíma :)  – sociálne siete, na ktorých ste ako knižný bloger aktívny spolu s linkami na vaše kontá  – Tu je zoznam kníh, ktoré plánujeme v najbližšom roku vydať, ktoré by ste radi zrecenzovali?
Forma spolupráce bude prebiehať nasledovne:
Vydavateľstvo SLOVART plánuje v budúcnosti aktívne spolupracovať s cca 20 blogermi, ktorí budú rozdelení do dvoch skupín: tzv.
shortlist (10) a
longlist (10). Z každej knihy bude k dispozícii 10 recenzných výtlačkov. Po vydaní každej knihy z daného žánru rozpošleme email blogerom zaradeným v shortliste. Tí budú mať 48 hodín na to, aby prejavili záujem o recenzný výtlačok. Ak nejaké výtlačky zvýšia, zostatkový počet bude ponúknutý longlistu. (Ak aj po druhom kole zostanú nejaké voľné výtlačky, všetci blogeri dostanú opäť ponuku na zvyšné kusy.) Bohužiaľ bude situácia v longliste: kto skôr príde, ten skôr melie. Táto spolupráca však musí byť obojstranne výhodná :)
Toto sú výhody, ktoré blogerom poskytneme my:
  – recenzný výtlačok :)  – raz ročne darujeme blogerom z longlistu extra výtlačok knihy podľa vlastného želania do súťaže na vašom blogu – je už na rozhodnutí blogera, či sa rozhodne takto osláviť svoje vlastné blogoversary, alebo podporiť novú, obľúbenú, či nebodaj očakávanú knihu. (toto je výhoda len pre blogerov z longlistu, keďže sa im možno nie vždy ujdú knihy, keď to shortlist rozchytá prirýchlo, tak aby malo význam byť aj v longliste :) )  – zdieľanie na sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, GooglePlus, tumblr, instagram)
Čo od vás očakávame:
– že budete pri žiadaní recenzných výtlačkov rozmýšľať triezvo a žiadať si len knihy, o ktoré naozaj stojíte, knihy, ktoré budete mať čas prečítať.  – že sa nebudete správať hamižne pri vyberaní kníh.  – úprimnú recenziu/fotorecenziu/videorecenziu/alebohocičoiné! (Konštruktívna negatívna recenzia nie je dôvodom na prerušenie spolupráce.)
Čo od vás požadujeme:
– recenziu v presne stanovenom čase. (Štandardne do 30 dní, pri niektorých tituloch však budeme požadovať aj promptnejšie recenzie, budete však o tom vopred informovaní)
A čo ostatní?
Ostatní nezúfajte. Všetkých followneme na sociálnych sieťach a budeme sa snažiť s vami držať krok :) A keď budeme nabudúce upratovať shortlist a longlist tak najzaujímavejšie blogy budú mať šancu sa sem prepracovať. Ak ste nestihli tento nábor, alebo váš blog nie je ešte dostatočne "starý", nemajte strach! Google formulár ostane aj naďalej aktívny, a vy sa doň budete môcť v pravý čas prihlásiť! My vás zaradíme do hromadného mailinglistu, a pri ďalšom kole budete mať šancu sa niekam prepracovať. Veríme, že ponúkame férovú, zaujímavú a atraktívnu ponuku a že takto osviežime spoluprácu s rôznymi blogermi na slovenskej knižnej scéne. A zároveň dúfame, že spolupráca s Vydavateľstvom SLOVART bude aj naďalej patriť medzi tie naozaj lukratívne a naši blogeri si ju budú vážiť, tak ako doteraz :) Ak máte nejaké otázky, pripomienky, návrhy na zlepšenia, napíšte nám ich, prosím, do komentárov.   redakcia a marketing Vydavateľstva SLOVART
6 notes · View notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Odborníčka na fantasy @lucia.lackovicova sa pustila do našej horúcej novinky TIENE NAD VELIGRADOM a chválou teda nešetrila ☺️🙊 Knihu si určite prečítajte, a ak bude budúcu sobotu na ISTROCON-e dojdite na besedu s autorkou 👍 #ivanajungova #tienenadveligradom #recenzia (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
2 notes · View notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
NOVÁ KNIHA!!! 📚📖😱👍 Získali sme práva na slovenské vydanie THIRTEEN REASONS WHY!!! Hannah spáchala samovraždu, no ešte predtým nahrala na kazety trinásť dôvodov, prečo tak spravila... Trinásť osôb, ktoré ju majú na svedomí... A jedným z nich je aj Clay, ktorému tie kazety poslala. Toto je jedna z najotvorenejších a najautentickejších kníh a dnes sa považuje za klasiku tínedžerskej literatúry! Vydávame na jar 2017!!! #jayasher #thirteenreasonswhy #slovakedition (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
2 notes · View notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Už ste si ochytali nové MESTÁ naživo? 😱🙊🙈😜🙄 #mestokosti #mestopopola #mestoskla #nastrojesmrtelnikov #cassandraclare #tmi #themortalinstruments #cityofbones #cityofashes #cityofglass #slovakedition (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
1 note · View note
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Prvá septembrová novinka!!! VYMAĽVANKA K SÉRII TRÓN ZO SKLA!!! V predaji od zajtra, naraz s americkým originálom 😱😉 #whorocks? #slovartrocks #vymalovanka #tronzoskla (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
3 notes · View notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
ĎALŠÍ PATRICK NESS??? Áno!!! MORE THAN THIS sa po slovensky volá NIEČO VIAC (po česky NĚCO VÍC!). Knihy vychádzajú vo februári 2017! Tu je krátka anotácia: Patrick Ness patrí k najtalentovanejším autorom súčasnosti. V románe Niečo viac búra hranice medzi žánrami a otvára tínedžerskú literatúru všetkým vekovým kategóriám. Chlapec menom Seth zomiera. Život mu vezmú besniace morské vlny. No potom sa prebudí. Nahý, smädný a hladný. Ale živý. Ako je to možné? Spomína si na vlastnú smrť, ako sa mu trieštili kosti, ako si rozlámal lebku o kamenné morské dno. A ako to, že sa prebral? A kde sa vlastne nachádza? Ulice sú mu povedomé, ale všetko je opustené a zničené. Čo sa to deje? A prečo vždy keď zatvorí oči, podľahne spomienkam, ktoré mu pripadajú reálnejšie ako svet okolo. Čo je skutočné? Seth hľadá odpovede a dúfa, že tu nie je sám, že toto predsa len nebude jeho osobné peklo... A čoho sa najviac desí? Že tu je ešte niečo viac... (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
3 notes · View notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Stopár, stopár, stopár a aj jeden průvodce 🙊🙈🙉 Stopara od nás dostane @bookpineapple 💪👍😉😜 Congrats a pošli napm adresu do správy. #stoparovsprievodcagalaxiou (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
1 note · View note
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
AKO VYZERÁ NOVÁ RICHELLE MEAD??? Autorka UPÍRSKEJ AKADÉMIE prichádza so sériou DIAMANTOVÝ DVOR! A prvý diel chystáme už na Vianoce! A čom vlastne prvý diel s názvom DIAMANTOVÝ DVOR JE??? Nová oslnivá historická fantasy séria s kvapkou romantiky od Richelle Mead - autorky najlepšej upírskej série všetkých čias! Podľahnite čaru prepychových palácov a nekonečného bohatstva v príbehu mladej šľachtičnej Adelaide, ktorá sa musí vydávať za slúžku, aby unikla vopred dohodnutému manželstvu. Ak to však chce dokázať, musí vstúpiť na Diamantový dvor, čo však nie je len obyčajná škola, kde sa mladé chudobné dievčatá učia spôsobom vysokopostavených dám, ktorým sú súdení bohatí a mocní manželia. Adelaide vo svojej príprave, samozrejme, exceluje, a dokonca sa jej podarí pred všetkými utajiť svoj skutočný pôvod. Pred všetkými, až na Cedrica, syna zámožného majiteľa Diamantového dvora. Aj Cedric však skrýva mnohé tajomstvá. No potom Adelaide padne do oka mocnému guvernérovi a hrozí, že Cedricove a Adelaidine tajomstvá vyplávajú vo svetle ich vzájomnej príťažlivosti na povrch. Ak podľahnú láske, hrozí im škandál obrovských rozmerov, poškvrnenie povesti Diamantového dvora a zaľúbencov čaká život vydedencov kdesi na kraji obývaného sveta... Toto je tá správna dávka fantasy romantiky ako sa patrí! ;) #richellemead #theglitteringcourt #diamantovydvor #slovakedition (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
1 note · View note
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Toto je mimo YA, ale scifi jak sviňa... Tak čo, viete aké?? NAŠA VEĽKÁ LETNÁ SÚŤAŽ POKRAČUJE!!! 😱😱😱☀️🆒🔝 Pravidlá: Uhádnite, aká kniha sa skrýva v balíčku! (Knihu vydalo Vydavateľstvo SLOVART 😉☺️) Napíšte do komentára názov knihy. POZOR!!!☝️ Napísať môžete len jeden komentár, inak vás diskvalifikujeme 🤔😩😱🤐 Výhercu alebo výherkyňu vyhlásime už zajtra naobed a losovať bude random.org 😉😇 Súťaž o ďalšiu knihu spustíme zajtra večer. 😍😱 #booklabackasutaz #letnasutaz #prenasichbooklabakov #stacilenhadat (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
HAVRANÍ CHLAPCI + ZLODEJI SNOV = HAVRANÍ CYKLUS vo vydavateľstve SlovartBooklab!!! Už túto jeseň začíname s vydávaním jednej z NAJLEPŠÍCH SÉRIÍ aké vznikli na poli tínedžerskej literatúry. Na svedomí ju má MAGGIE STIEFVATER, autorka série Triaška, ktorú isto väčšina z vás čítala, no toto je niečo úplne NOVÉ a ÚŽASNÉ!!! A čom e prvý diel? Každý rok trávi Blue jednu aprílovú noc pozorovaním duší ľudí, ktorí čoskoro opustia tento svet. Na zabudnutom cintoríne takto sprevádza svoju matku – jasnovidku. Doteraz duše len vycítila, nikdy ich nevidela. No tento rok sa z temnoty zrazu vynorí duša mladíka. A to znamená jediné: jeho náhlu smrť bude mať na svedomí práve ona. Blue totiž ťaží jedno veľké tajomstvo, proroctvo, s ktorým žije od narodenia. Ak pobozká lásku svojho života, zabije ju. Bude to prípad mladíka, ktorého dušu zazrela na cintoríne? HAVRANÍCH CHLAPCOV vydávame na jeseň 2016. ZLODEJOV SNOV na jar 2017!!! Ďalšie diely závisia len na vás ;) #havranicyklus #havranichlapci #zlodejisnov #maggiestiefvater #theravnecycle #ravenboys #dreamthieves #slovakedition #slovakcovers (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
NOVÁ VERONICA ROTH!!! Carve the Mark sa v slovenčine volá ZÁREZY SMRTI!!! Kniha vychádza 17. januára 2017 -- naraz vo vyše 30 jazykoch! Oficiálna anotácia: Prvý diel novej sci-fi fantasy dilógie od Veroniky Roth, autorky najpopulárnejšej dystopickej série Divergencia – Rezistencia – Experiment. Vo svete, kde panuje násilie a neprávo, v galaxii, v ktorej niektorí nažívajú v priazni osudu, má každý človek špeciálny dar. Kým väčšina dokáže vyťažiť zo svojho daru čo najviac, Akosa a Cyru pre ich dary zneužívajú. Cyra je sestrou tyrana, čo vládne bojovnému národu. Má dar bolesti a sily, čo jej brat zneužíva, aby tyranizoval svojich nepriateľov. Cyra má však na viac, ako byť nástrojom v bratových rukách. Vzdoruje, je rýchlejšia a bystrejšia, než hockto predpokladá. Akos pochádza z mierumilovného národa a je nadovšetko oddaný rodine. Hoci ho ochraňuje jeho neobyčajný dar, keď ho s bratom chytia vojaci vyslaní Cyrinou rodinou, Akos sa snaží len o jediné – zachrániť najskôr brata na úkor vlastného bezpečia. Akos sa tak v sekunde ocitá uprostred Cyrinho sveta, kde panuje neopísateľné nepriateľstvo medzi ich rodinami a národmi. Akos a Cyra stoja pred rozhodnutím – pomôcť si navzájom a prežiť, alebo priniesť jeden druhému skazu. #novaveronicaroth #veronicaroth @vrothbooks #zarezysmrti #carvethemark #slovakedition #011717 (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Áno, áno, je to séria PASCA od Eoina (čítajte ako Owena) Colfera! Knihy vyhráva @frederika_petrova ! Blahoželáme a pošli nám adresu do správy ;) #pasca #eoincolfer #nesmelyzabijak #katovarevolucia #warp #thereluctantassassin #thehangmansrevolution (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
1 note · View note
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Ešte nemáte pokrk tejto súťaže??? Lebo my pokračujeme 😉😇😱😱😱☀️🆒🔝 Pravidlá: Uhádnite, aké knihy sa skrývajú v balíčku! (Knihy vydalo Vydavateľstvo SLOVART 😉☺️) Napíšte do komentára názov oboch kníh. POZOR!!!☝️ Napísať môžete len jeden komentár, inak vás diskvalifikujeme 🤔😩😱🤐 Výhercu alebo výherkyňu vyhlásime v zajtra ráno a losovať bude random.org 😉😇 Súťaž o ďalšiu knihu spustíme zajtra večer. 😍😱 #booklabackasutaz #letnasutaz #prenasichbooklabakov #stacilenhadat (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Áno!!! Je to Divergencia, Rezistencia, Experiment a Štyri 💪👍 Gratulujeme @jankagasparikova_ 😁😂 Pošli nám adresu do správy 😉☺️😎
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Toto chce a musí mať doma každý!!! 🙄😉😇 NAŠA VEĽKÁ LETNÁ SÚŤAŽ POKRAČUJE!!! 😱😱😱☀️🆒🔝 Pravidlá: Uhádnite, aké knihy sa skrývajú v balíčku! (Sú 4 a vydalo ich Vydavateľstvo SLOVART 😉☺️) Napíšte do komentára názvy všetkých štyroch kníh. POZOR!!!☝️ Napísať môžete len jeden komentár, inak vás diskvalifikujeme 🤔😩😱🤐 Výhercu alebo výherkyňu vyhlásime už dnes večer a losovať bude random.org 😉😇 Súťaž o ďalšiu knihu spustíme zajtra ráno. 😍😱 #booklabackasutaz #letnasutaz #prenasichbooklabakov #stacilenhadat (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
Áno, áno, bola to naša ZAKÁZANÁ LÁSKA 😍😇 Gratulujeme @elliieees -- pošli nám adresu a kniha ide k tebe 😁☺️😇
0 notes
booklabsk · 7 years
Photo
Tumblr media
MESTO SKLA #mestoskla #tienolovci #tienoloveckasaga #nastrojesmrtelnikov #cassandraclare #mestokosti #mestopopola #tmithemortalinstruments #cityofbones #cityofashes #cityofglass #ashadowhuntersnovel #shadowhunters @cassieclare1 (at Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh)
0 notes