Tumgik
Text
Investavimas į paskolas
Tumblr media
Investavimas į paskolas – tai pakankamai nesenai išpopuliarėjęs investavimo būdas. Investuotojai dažniausiai užsiregistruoja specialiose internetinėse tarpusavio skolinimo platformose, kurios užsiima paskolų išdavimu žmonėms. Norėdamas pasiskolinti pinigų, žmogus tarpusavio skolinimo platformoje užpildo paskolos formą, o platforma pasiūlo investuotojams šią paskolą sufinansuoti. Investuotojas neprivalo finansuoti visos prašomos sumos, jis gali sufinansuoti tik dalį paskolos, o kitą dalį finansuos kitas investuotojas.
Šis investavimo būdas yra labai patogus pradedantiems investuotojams, kadangi galima investuoti ir labai nedidelėmis sumomis. Dažnoje platformoje minimalus investicijos į vieną paskolą dydis siekia 10 eurų, todėl akivaizdu, kad šiuo investavimo būdu gali naudotis visi norintys. Investuotojai savo investicijas gali paskirstyti per daugelį paskolų ir tokiu būdu ženkliai sumažinti investavimo riziką.
Kitas investavimo į paskolas privalumas yra didelis šių investicijų pelningumas. Priklausomai nuo  pasirinktos investavimo rizikos, investuojant į paskolas galima tikėtis uždirbti nuo 10 iki 20 proc. metinių palūkanų. Pavyzdžiui jei investuota suma siekia 1000 eurų, per metus galima uždirbti apie 200 eurų pelno. Dėl aukšto pelningumo šis investavimo būdas darosi patrauklus daugeliui investuotojų.
0 notes
Text
Investavimas į NT
Tumblr media
Kadangi istoriškai nekilnojamo turto vertė nuolat auga, o atėjus krizei krenta mažiausiai, investicijos į nekilnojamą turtą laikomos vienomis iš saugiausių ir stabiliausių. Didžiausias investavimo į NT privalumas yra tas, kad investiciniame portfelyje esantis nekilnojamas turtas padeda geriau jį diversifikuoti ir stabilizuoti ekonominio nuosmukio metu. Nekilnojamo turto investicijų pelningumas paprastai siekia 5-10 proc.
Į nekilnojamą turtą pagrinde galima investuoti dviem būdais. Tai tiesioginės investicijos į NT ir netiesioginės investicijos. Investuojant tiesiogiai, nekilnojamo turto objektas įsigyjamas pačio investuotojo. Vėliau šis turtas gali būti išnuomojamas ar kitaip komerciškai panaudojamas. Tokio tipo investicija duoda stabilią periodinę grąžą bei tikėtiną pačio turto vertės išaugimą ateityje. Iš kitos pusės, valdyti nekilnojamo turto objektus taip pat kainuoja, todėl dalį pajamų „suvalgo“ NT objekto priežiūros išlaidos.
Kitas būdas investuoti į nekilnojamą turtą yra per tokius objektus valdančius fondus arba bendroves. Kitaip sakant galima įsigyti nekilnojamo turto objektus valdančios įmonės akcijų arba investicinio fondo vienetų. Šio būdo privalumas yra tas, kad atkrenta NT objektų priežiūros išlaidos, tačiau iš kitos pusės įmonių akcijų kainos nuolat kinta, todėl nepriklausomai nuo nekilnojamo turto vertės pokyčių, įmonių akcijų kaina gali nukristi.
0 notes
Text
Alternatyvios investicijos
Tumblr media
Alternatyviomis investicijomis vadinamos kitokios nei paprastai įprasta investavimo priemonės. Alternatyviomis investicijomis dažniausiai užsiima konkrečios srities žinovai ir ekspertai, kadangi tai labai daug specifinių žinių reikalaujanti investavimo sritis. Šio tipo investicijos gali apimti investavimą į meno kūrinius, brangenybes, monetas, retus automobilius, vyną ar kitus gėrimus ir panašiai. Šis investavimo būdas tampa vis populiaresnis ir vis daugiau žmonių juo susidomi.
Viena iš populiariausių alternatyvaus investavimo priemonių yra investavimas meno kūrinius. Gerų ir pripažintų dailininkų paveikslų vertė nuolat auga. Juk dailininko nutapytas paveikslas yra tik vienas, o norinčių jį turėti paprastai netrūksta. Kadangi paveikslo vertė daugiausiai priklauso nuo to koks pripažintas yra jo autorius, norint sėkmingai investuoti į paveikslus, turite nuolat sekti meno naujienas ir meno rinkos poreikius. 
Kitas pakankamai populiarus alternatyvaus investavimo būdas yra investavimas į monetas arba numizmatika. Tai ypač daug specifinių žinių ir patirties reikalaujanti veikla, kadangi juk iš pirmo žvilgsnio visos monetos vienodos Taip? Tikrai ne. Monetų vertė priklauso nuo daugelio faktorių. Investavimas į monetas tai ilgalaikė veikla, todėl tiems kas tikisi greito praturtėjimo, šis investavimo būdas nerekomenduotinas.
Daugiau informacijos: https://investicijosirfinansai.lt
0 notes
Photo
Tumblr media
Investavimas į auksą ir sidabrą
Investavimas į tauriuosius metalus (pvz. auksą ir sidabrą) yra vienas populiariausių investavimo būdų pasaulyje. Auksas ir sidabras yra puiki taupymo ir turto vertės išsaugojimo priemonė, o krizės laikotarpiu, kaip taisyklė jų vertė šauna į dangų. Finansų ekspertai siūlo, kad auksas ar kiti taurieji metalai sudarytų maždaug 10 proc. investicijų portfelio.
Rinkose auksas ir sidabras yra matuojami Trojos uncijomis. Trojos uncija lygi 31,1 gramui. Norint investuoti į šiuos tauriuosius metalus, galima pirkti investicinių monetų arba investicinių luitų. Luitai – tai dažniausiai investuotojų pasirenkama forma. Jie dažniausiai parduodami tokia kaina, kokia tuo metu yra metalo vertė rinkoje arba labai jai artima. Investicinės monetos pasirenkamos kiek rečiau. Jų kaina būna didesnė nei metalų kaina rinkoje, kadangi monetų apdirbimas yra sudėtingesnis.
Auksas ir sidabras pasižymi dideliu likvidumu, todėl jaudintis dėl jų pardavimo atėjus laikui neverta. Šie taurieji metalai yra pripažįstami ir labiausiai vertinami investiciniai metalai pasaulyje, todėl bet kokiomis rinkos sąlygomis visuomet atsiras kas juos norės nusipirkti ir kas juos norės parduoti.
0 notes
Photo
Tumblr media
Investavimas į obligacijas
Obligacijos – tai skolos vertybiniai popieriai, kuriuos leidžia valstybės, savivaldybės, įmonės, bankai ar kitos institucijos. Įsigiję obligacijų jūs paskolinate tam tikra pinigų sumą tų obligacijų leidėjui, o obligacijų leidėjas įsipareigoja jums nustatytą dieną paskolintą sumą grąžinti ir sumokėti tam tikras palūkanas. Taigi, pirkdami obligacijas, iš esmės jūs kažkam skolinate savo pinigus.
Obligacijos pasižymi tam tikromis savybėmis: a.) fiksuota grąža – investavę į obligacijas jūs iš karto žinosite kokią grąžą iš savo investicijos gausite; b.) jei prireikia, galite parduoti turimas obligacijas dar nesulaukę jų išpirkimo termino; c.) kadangi obligacijų kaina vertybinių popierių biržoje priklauso nuo palūkanų normos, obligacijas galima pelningai parduoti rinkoje nelaukiant jų išpirkimo dienos.
Obligacijos tradiciškai laikomos patikima ir stabilia investicija, o atėjus sunkmečiui ir ekonomikai traukiantis, šie vertybiniai popieriai apsaugo investicinį portfelį nuo didelių nuostolių. Paprastai sakoma, kad obligacijų dalis tarp visų investicijų turi atitikti investuotojo amžių, Pavyzdžiui jei investuotojui 30 metų, tuomet ir obligacijų dalis jo portfelyje turi būti 30 proc. Jei investuotojui 60 metų, tuomet ir obligacijų dalis tūrėtų sudaryti 60 proc.
0 notes
Photo
Tumblr media
Investavimas į akcijas
Investavimas į akcijas yra vienas iš populiariausių investavimo būdų visame pasaulyje. Taip yra matyt dėl keleto priežasčių: visų pirma – prekiaujant akcijomis galima uždirbti didžiausią pelną iš visų tradicinių investavimo priemonių. Žinoma didesnis pelnas reiškia ir didesnę riziką! Antra – galima investuoti ir palyginus nedideles pinigų sumas, pavyzdžiui pradėti nuo tūkstančio ar poros tūkstančių eurų.
Nusipirkus akcijų, tampate vienu iš tos įmonės savininkų ir galite gauti dalį įmonės pelno. Į akcijas galima investuoti ilgam laikotarpiui arba jomis spekuliuoti. Spekuliuojant, siekiama uždirbti iš trumpalaikių akcijų kainos pokyčių, kitaip sakant siekiama pigiai nusipirkti ir brangiai parduoti. Perkant akcijas ilgam laikotarpiui, siekiama uždirbti iš pačios įmonės vertės padidėjimo ir jos kapitalo prieaugio.
Norint pradėti investuoti, reikia savo banke arba kitoje finansų tarpininko įstaigoje atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą ir pasirašyti finansinių paslaugų teikimo sutartį. Sutvarkius visus formalumus, galite persivesti norima pinigų sumą ir pateikti pavedimą pasirinktų akcijų pirkimui.
0 notes
Photo
Tumblr media
Tikriausiai kiekvienas daugiau ar mažiau yra girdėjęs apie investavimą. Kad perkant kažkokius vertybinius popierius ir dalyvaujant kažkokiose rinkose, galima uždirbti. Bet kas iš tikrųjų yra investavimas? Nors investavimo apibrėžimų yra labai daug, paprasčiausias dalykas, kurį reikėtų suprasti apie šią veiklą yra tas, kad investuojant, jūsų pinigai yra paverčiami į tam tikrus finansinius aktyvus, kurie laikui bėgant padidina anksčiau turėtą pinigų sumą.
Kalbant paprasčiau, investavimas tai jūsų turimų pinigų įdarbinimas, siekiant ateityje uždirbti dar daugiau pinigų. Pavyzdžiui jei investuojate 1000 eurų, po kažkokio laiko tarpo norėsite atgauti daugiau pinigų nei iš pradžių investavote. Geriausia tai, kad investuoti pinigai jums dirba visą parą, be jokių išeiginių, todėl investavimas yra kur kas įdomesnė veikla nei samdomas darbas!
Šiuo metu yra daug pačių įvairiausių priemonių į kurias galite investuoti savo pinigus. Investavimo priemonės skiriasi galima rizika ir galima grąža. Apie visas šia priemones papasakosiu vėliau kituose įrašuose, o pradžiai dabar įsidėmėkite pačią svarbiausią investavimo taisyklę – kuo didesnė investicijų grąža, tuo didesnė ir investicijų rizika.
1 note · View note