Tumgik
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Tym razem przenieśliśmy się do Lizbony, gdzie wieczorami usłyszeć można przejmującą muzykę fado. Tematem każdego fado jest zwykle miłość, czasem nieodwzajemniona. Dosłownie „fado” oznacza „przeznaczenie”, czyli „fatum” i odznacza się smutnym, melancholijnym nastrojem melodii i tekstów. Mielczanie słyszeli już muzykę fado podczas 21. edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego i zaciekawił ich ten gatunek muzyczny. W tym roku prosto z Portugalii przyleciała do Mielca  Teresinha Landeiro wraz z triem gitarowym. Teresinha zgromadziła spore grono publiczności, które żywiołowo reagowało na kolejne utwory w wykonaniu pieśniarki.
Koncert finałowy 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego odbył się 10 września w Parku Oborskich.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Koncert z muzyką flamenco to jest to, obok czego publiczność nigdy nie przechodzi obojętnie. Tak też było podczas czwartego koncertu 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Publiczność miała okazję wysłuchać elektryzującej muzyki w wykonaniu zespołu Que Passa.   Liderem, gitarzystą i wokalistą zespołu Que Passa jest mielczanin Jarek Dzień, stąd obecność na widowni wielu znajomych i przyjaciół muzyka, którzy entuzjastycznie reagowali na kolejne utwory. Publiczność rozgrzał fenomenalny głos Mili Moreno, kubańskiej piosenkarki i tancerki mieszkającej w Polsce. Gościnnie z zespołem Que Passa wystąpił także, urodzony w Meksyku, znany i ceniony instrumentalista perkusyjny Thomas Celis Sanchez.
W parku Oborskich zabrzmiały najgorętsze utwory muzyki latynoskiej.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Park Oborskich był widownią niezwykłego koncertu, w którym główną rolę odegrała muzyka Wojciecha Kilara, a znakomitymi wykonawcami byli: pianiści Agnieszka i Piotr Kopińscy oraz trio z wiodącą rolą gitarzysty Grzegorza Kapołki. Kanwą koncertu była muzyka Wojciecha Kilara, zmarłego niespełna 10 lata temu wspaniałego kompozytora muzyki poważnej, znanego zwłaszcza szerokiej publiczności z muzyki do filmów, za którą otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Cezara – europejski odpowiednik Oscara za muzykę do filmu „Pianista”. Mielecka publiczność wysłuchała zaskakujących improwizacji na temat muzyki z filmu „Dracula” czy „Pan Wołodyjowski”.
Trzeci koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego zgromadził 8 września w Parku Oborskich wielu miłośników zarówno muzyki Kilara, jak i wspaniałych wykonawców. 
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Park Oborskich gości od 6 do 10 września kolejnych artystów 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. 7 września na scenie w Parku Oborskich zaprezentowali się John Porter i Agata Karczewska.
Pochodzący z Wielkiej Brytanii John Porter to wyjątkowa postać na naszej scenie muzycznej. W latach 70. przyjechał do Polski i zyskał niezwykłą popularność wśród publiczności muzyki rockowej. Rozpoczął w doborowym towarzystwie zespołu Maanam, by nagrać potem dwie płyty z Porter Band gorąco przyjęte przez fanów. Przez kolejne dziesięciolecia nagrywał płyty i koncertował wraz z fantastycznymi polskimi muzykami, a obecnie koncertuje najczęściej z młodą autorką piosenek i wokalistką Agatą Karczewską. W Mielcu zaprezentowali muzykę z płyty „On the Wrong Planet”, utrzymaną w stylu folk/country. Publiczność ciepło przyjęła koncert duetu Porter/Karczewska.
John Porter, sceniczna legenda i Agata Karczewska, niepokorna songwriterka, nagrali bezkompromisowy album „On the Wrong Planet”. Utrzymany w gatunku alternatywnego country jest jak mroczna podróż do wspomnień, o których wolelibyśmy zapomnieć.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Pierwszy festiwalowy wieczór z fenomenalną muzyką zespołu Kroke i pięknymi utworami zaśpiewanymi przez Maję Sikorowską z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieleckiej publiczności. Zespół Kroke zaprezentował muzykę będącą połączeniem kilku stylów, z odwołaniami do muzyki klezmerskiej, jazzowej i etno. Dopełnieniem był wokal Mai Sikorowskiej, która wykonywała swoje piosenki w języku greckim.
Zespół z Krakowa gościł już w Mielcu kilkukrotnie, ale zawsze witany jest tu z wielkim zainteresowaniem. Muzycy wystąpili przy komplecie publiczności, która entuzjastycznie reagowała na ich występ. Zresztą członkowie Kroke także podkreślają, że zawsze z przyjemnością koncertują w Mielcu.
Park i pałacyk Oborskich był świetnym tłem dla występu tych fantastycznych muzyków, zwłaszcza że wieczór po ciepłym, słonecznym dniu, był wyjątkowo urokliwy.
I koncert Mieleckiego Festiwalu Muzycznego odbył się 6 września.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media
Prezydent Miasta Mielca Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na V koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
TERESINHA LANDEIRO koncert muzyki Fado Teresinha Landeiro - wokal Pedro de Castro - gitara Francisco Gaspar - gitara Paulo Ramos - gitara
TERESINHA LANDEIRO
Teresinha Landeiro urodziła się 6 marca 1996 r. w portugalskim Azeitão. Zaczęła śpiewać w wieku 12 lat, od początku najbliższa była jej muzyka fado. W 2008 roku Landeiro wystąpiła w Grande Noite do Fado i brała udział w różnych konkursach poświęconych portugalskiej muzyce popularnej, zdobywając pierwszą nagrodę na konkursach Amador de Odivelas i ACOF Fado. W 2012 roku dała swój pierwszy solowy koncert w klubie Ritz w Lizbonie. W 2014 roku prezydent Portugalii Aníbal Cavaco Silva zaprosił ją do udziału w obchodach Dnia Portugalii, które odbyły się 10 czerwca w Guarda. Landeiro została odkryta przez jedną z bardziej prestiżowych wytwórni muzycznych i w 2018 roku wydała swój debiutancki album Namoro, który osiągnął 6. miejsce na portugalskiej liście sprzedaży płyt. W 2021 roku ukazał się jej drugi album Agora, który uplasował się na 15. miejscu list przebojów. W styczniu 2023 roku znalazła się w gronie 20 uczestników Festiwalu da Canção 2023, na którym wyłoniono reprezentanta Portugalii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie udało jej się wygrać tej rywalizacji.
FADO CZYLI PRZEZNACZENIE
Dla bardzo wielu Portugalczyków muzyka Fado to życiowy drogowskaz. Mawiają do siebie: „takie jest Twoje fado przyjacielu, takie jest Twoje przeznaczenie”. Muzycznie fado, które jest nam znane dzisiaj, stawiało swoje pierwsze kroki w XIX wieku w lizbońskiej Mourarii i Alfamie – biednych portowych dzielnicach miasta. Wtedy opowiadało przede wszystkim o rozstaniach i tęsknotach. Na przestrzeni lat fado zmieniało się i rozwijało na wielu różnych płaszczyznach, zyskując tematykę często społeczną, polityczną czy nawet stricte studencką Obecne fado ma wiele różnych i ciekawych nurtów. Łączy się i współgra z innymi, często intrygującymi muzycznymi stylami takimi jak jazz, muzyka etniczna, czy nawet muzyka elektroniczna. Fado jako muzyczna tradycja została wpisana na listę UNESCO w roku 2011.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media
Prezydent Miasta Mielca Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na IV koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
Que Passa i goście
Jarosław DZIEŃ – gitara akustyczna i flamenco, wokal Marcin HILAROWICZ – gitara akustyczna Kuba MIETŁA – akordeon Łukasz ADAMCZYK – gitara basowa Mirosław HADY – cajón, instrumenty perkusyjne Ze specjalnym udziałem Mili Morena – śpiew Thomasa Celis Sancheza - perkusjonalia
9 września 2023, Park Oborskich - ul. Legionów 73 karnet (5 koncertów) - 150 zł, bilety - 50 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka.
QUE PASSA Grupa powstała w 1997 roku z inicjatywy Jarosława Dzienia, lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów. Que Passa to owoc profesjonalizmu, niezwykłej wrażliwości i przyjaźni członków grupy. Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Swój styl określają jako flamenco fusion. Perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym.
MILI MORENA
Urodziła się w Havanie, ale od lat mieszka w Polsce. Z wykształcenia jest tancerką i wokalistką. Łączy ze sobą różne style: salsa, bolero, cha cha cha, jazz. Grała z wieloma polskimi muzykami: Basią Trzetrzelewską, Marylą Rodowicz, Rudim Shubertem, Ewą Bem. Jest zapraszana na koncerty z takimi orkiestrami jak eM Band, Milian Orkiestra, również na festiwal jazzu tradycyjnego Złota Tarka w Warszawie, na festiwale w Berlinie i Kijowie. Koncertowała w Polsce i poza jej granicami.
TOMAS CELIS SANCHEZ
Pochodzi z Meksyku, gdzie ukończył Akademię Muzyczną w klasie kontrabasu. Od ponad 20 lat na stałe mieszka w Polsce. Jest niezwykle uzdolnionym i cenionym muzykiem, który koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy. Współpracował m. in. z Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem oraz zespołem Raz Dwa Trzy. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii. Koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz w Instytucie Polskim w Lipsku. Jest mistrzem wydobywania dźwięków z dzwoneczków, muszli, patyczków, a także z instrumentów, o których większość z nas nie słyszała, takich jak m.in.: udu, djembe, rain stick, kongo.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media
Prezydent Miasta Mielca Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na III koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
Kilar in blue Improwizacje na temat muzyki Wojciecha Kilara
Piotr KOPIŃSKI – piano Agnieszka KOPIŃSKA – piano Grzegorz KAPOŁKA – gitara elektryczna Dariusz ZIÓŁEK - bas Alan KAPOŁKA – perkusja
8 września 2023, Park Oborskich - ul. Legionów 73 karnet (5 koncertów) - 150 zł, bilety - 50 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka.
PIOTR KOPIŃSKI Pianista-solista NOSPR, rezydent projektu "Bookiestra-wokół brzmień instrumentów", absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Ecole Normale de Musique w Paryżu (dyplom z wyróżnieniem). Dwukrotny stypendysta Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie (1991, 1993) oraz rządu francuskiego (1994–1995 i 2002–2003), a także Comité du A. Roussel (1995–1996). W roku 2007 obronił pracę doktorską, a w roku 2013 habilitacyjną w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie pracuje jako wykładowca w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jako solista i kameralista, a także etatowy pianista-solista NOSPR, występował w niemal wszystkich krajach Europy, Libanie i USA. Współtworzy eksperymentalny duet fortepianowy K2PIANO z żoną Agnieszką Kopińską, który jest miejscem odkrywania nowych przestrzeni muzycznych.
AGNIESZKA KOPIŃSKA Pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2011 uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadzi działalność koncertową solistyczną oraz kameralną w Polsce i za granicą (USA, Francja, Niemcy, Czechy, Ukraina). Dokonała nagrania płytowego kompletu dzieł Witolda Lutosławskiego na fortepian solo (wraz z Sonatą z 1934 r.), jego wszystkich kompozycji na fortepian w składzie kameralnym, a także – z solistką Ewą Biegas – 20 kolęd oraz cyklu pieśni Chantefleurs et chantefables. Jest autorką publikacji „Fortepian w twórczości Witolda Lutosławskiego. Rola czynnika percepcyjnego w interpretacji wykonawczej”. Interesują ją zwłaszcza wykonawstwo muzyki dwudziestowiecznej i współczesnej oraz tematyka percepcji muzycznej w aspekcie teoretycznym i praktycznym.
GRZEGORZ KAPOŁKA TRIO Grzegorz Kapołka to wybitny gitarzysta bluesowy i jazzowy pochodzący ze Śląska. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członkiem Akademii Fonograficznej i prezesem stowarzyszenia Gitara i Blues. W latach 2001, 2014, 2016, 2019, 2020 wybierany był najlepszym polskim gitarzystą bluesowym. Grzegorz Kapołka swoją pozycję w świecie polskiej muzyki bluesowej zawdzięcza przede wszystkim wirtuozerii i nieprzeciętnym walorom technicznym swoich wykonań gitarowych, ale nie bez znaczenia jest też jego wieloletnie doświadczenie i aktywność na scenie muzycznej. Jako kompozytor łączy wiele stylów muzycznych, poczynając od bluesa, poprzez rock, aż po jazz. Nagrał 9 autorskich płyt (6 studyjnych i 3 koncertowe) oraz ponad 70 albumów, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Grzegorz Kapołka występuje jako trio razem z Darkiem Ziółkiem oraz Alanem Kapołką – prywatnie swoim synem.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media
Prezydent Miasta Mielca Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na II koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
Porter/Karczewska
John PORTER – wokal/gitara Agata KARCZEWSKA – wokal/gitara Robert Rzasz – perkusja Tomasz „Serek” KRAWCZYK – gitary elektryczne Kornel JASIŃSKI - bas
7 września 2023, Park Oborskich - ul. Legionów 73 karnet (5 koncertów) - 150 zł, bilety - 50 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka.
John Porter, sceniczna legenda i Agata Karczewska, niepokorna songwriterka, nagrali bezkompromisowy album „On the Wrong Planet”. Utrzymany w gatunku alternatywnego country jest jak mroczna podróż do wspomnień, o których wolelibyśmy zapomnieć.
JOHN PORTER
Urodził się w Walii, a w 1976 roku przeprowadził się do Polski. Na polskiej scenie muzycznej pojawił się w 1977 r. w zespole Maanam - Elektryczny Prysznic. W 1979 r. utworzył Porter Band, z którym udanie koncertował oraz nagrał dwie legendarne rockowe płyty.
Po rozpadzie grupy koncertował i nagrywał z kolejnym zespołem oraz ze znanymi polskimi muzykami, m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Kayah, Korą, z zespołami Chłopcy z Placu Broni, Golden Life, Lombard, Oddział Zamknięty, Voo Voo. Nawiązał współpracę z Anitą Lipnicką i wraz z nią osiągnął największy komercyjny sukces, wysoko plasując się na listach przebojów. Album „Nieprzyzwoite piosenki” Portera i Lipnickiej przyniósł im nagrodę polskiego przemysłu muzycznego - Fryderyka 2003 r. w kategorii album roku. Ma na swoim koncie muzykę filmową i piosenki do filmów.
AGATA KARCZEWSKA
Singer-songwriterka z Warszawy, której debiutancki album „I'm Not Good at Having Fun" w 2019 roku został nominowany do Fryderyka w kategorii Album Roku Blues. W 2020 roku artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition. Szersza publiczność poznała artystkę za sprawą „Idola” - telewizyjnego talent-show. Zadebiutowała w 2017 roku płytą "You're Not So Special"z autorskim materiałem. Płyta otworzyła jej drogę do występów w wielu polskich klubach oraz na znaczących festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Halfway Festival w Białymstoku, Songwriter Łódź Festiwal, Pol'and'Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Wild at Heart w Szwecji. Koncertowała w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach.
Karczewska tworzy muzykę nawiązującą do amerykańskiego folku i country. Oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej stanowią zaskakujący podkład dla emocjonalnych tekstów, które podkreśla jej charakterystyczny, silny wokal.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media
Prezydent Miasta Mielca Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na I koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
Maja Sikorowska & Kroke
Maja Sikorowska - wokal Jerzy Bawoł - akordeon Tomasz Kukurba - altówka Tomasz Lato - kontrabas Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne
6 września 2023, Park Oborskich - ul. Legionów 73 karnet (5 koncertów) - 150 zł, bilety - 50 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka.
Maja Sikorowska - córka Andrzeja Sikorowskiego, przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z własnym zespołem u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Współpracuje z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę Avra oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.
KROKE - zespół początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artyst��w całego świata. Zachwycony koncertem Kroke Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East. W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzysztofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Kroke gościło na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie. W ciągu 28 lat istnienia zespół zagrał koncerty w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Belgii, Czechach, Francji, Szwecji, Norwegii, Anglii, Szkocji, Walii, Rumunii, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Luksemburgu, Ukrainie, Turcji, Meksyku, Izraelu, Austrii, Holandii, Hongkongu, Japonii, Portugalii, Chinach oraz na Litwie, Ibizie, Tajwanie, Białorusi, Węgrzech, Słowacji i we Włoszech.
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
koncert fortepianowy laureatek XVI Międzynarodowego Forum Pianistycznego “Bieszczady bez granic” w Sanoku
Pola i Emma Czubak
2 września 2023, godz. 19.00 Sala Królewska PSM w Mielcu
Wydarzenie towarzyszące 26. Mieleckiemu Festiwalowi Muzycznemu
0 notes
mfm-mielec · 8 months
Text
Tumblr media
Prezydent Miasta Mielca Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na koncert towarzyszący 26. Mieleckiemu Festiwalowi Muzycznemu
Emma Czubak - fortepian Pola Czubak - fortepian koncert fortepianowy laureatek XVI Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic" w Sanoku
2 września 2023, godz. 19.00 Sala Królewska PSM w Mielcu bezpłatne bilety wstępu do odebrania w kasie Kina Galaktyka
POLA CZUBAK Urodzona w 2002 roku w Krakowie, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat u mgr Elżbiety Hoffman. Od najmłodszych lat jej zainteresowania sięgały do różnych dziedzin artystycznych - muzyki, plastyki i tańca. W roku 2022 ukończyła klasę fortepianu u mgr Elżbiety Hoffman w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Z uwagi na to, że ma 2 siostry, które również są pianistkami, jej repertuar sięga również do literatury pianistyki kameralnej. W czerwca 2017 roku wzięła udział w warsztatach w ramach „Summer Piano Institute” w Baylor Univeristy - Waco, Texas. Podczas ostatnich lat nauki w szkole zdobyła m.in.: GRAND PRIX w V Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych MUZYKOWANIE W TRZCIANIE 2019, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie w 2019 roku, Wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Elevato Online 2020 w Salzburgu, I miejsce w IV Festiwalu i Konkursie Pianistycznym „Piano e forte” 2021 oraz I miejsce w duecie z Emmą Czubak w I Międzynarodowym Wiedeńskim Wiosennym Konkursie Muzycznym, a także nagrodę specjalną w XVIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku 2023. Z racji tego, że Pola chciała dalej rozwijać się w tym kierunku, zdała do klasy fortepianu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. z prof. Marianem Sobulą, prof. Andrzejem Pikulem, prof. Philippe Giusiano, prof. Valentiną Igoshiną, prof. Adamem Wodnickim, prof. Jerzym Marchwińskim, prof. Joanną Ławrynowicz-Just, czy prof. Andrzejem Tatarskim. Obecnie ukończyła pierwszy rok studiów pianistycznych, jak i judaistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ponieważ oprócz pasji do muzyki Pola wiąże swoje serce z Izraelem.
EMMA CZUBAK
Urodzona w 2005 r. w Krakowie, rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat i obecnie jest uczennicą klasy fortepianu II stopnia u mgr Piotra Filka w Szkole Muzycznej I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Jej dotychczasowe osiągnięcia obejmują konkursy pianistyczne. Zdobyła między innymi: I miejsce w IV Konkursie Pianistycznym ,,Piano e Forte” (2021r.), wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (2020r.), wyróżnienie w przesłuchaniach Estrady Młodych przy II Konkursie Pianistycznym im. Jana Hoffmana (2020r.), wyróżnienie II stopnia w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Chopin Plus” (2022r.), III miejsce w II International Chopin Piano Competition - Gloria Artis w Wiedniu (2019r.), II miejsce w V międzynarodowym Konkursie Pianistycznym - Trzciana (2019r.), II miejsce w II Konkursie Pianistycznym ,,Piano e forte”, Wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (2018r.), III miejsce w Konkursie Miniatur Współczesnych podczas Trzeciego Festiwalu Muzyki Niezwyczajnej w Busku-Zdroju (2018r.), nagrodę specjalną w XVIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku (2023r.). Równocześnie grywała w duecie fortepianowym z siostrą Polą Czubak, na ich koncie znalazło się między innymi I miejsce w International Viennese Spring Music Competition (2021r.). Brała udział w kursach mistrzowskich między innymi z prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Alicją Fiderkiewicz, prof. Olgą Łazarską, prof. Michaelem Wesselem, prof. Markiem Szlezerem oraz prof. Adamem Wodnickim.
0 notes
mfm-mielec · 9 months
Text
Informacje o sprzedaży biletów na koncerty 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
Najpierw niespodzianka: w tym roku zachęcamy do udziału w naszym Festiwalu, oferując karnet na wszystkie koncerty w cenie… 150 zł. Mamy nadzieję, że nasza wierna publiczność będzie zadowolona z tej propozycji, bo koszt jednego karnetowego koncertu jest o 20 zł niższy niż koszt pojedynczego biletu. Zachęcamy, namawiamy, prosimy: KUPUJCIE KARNETY, zwłaszcza że ich liczba będzie ograniczona. Bezpłatne bilety na wydarzenie towarzyszące – koncert pianistyczny w Sali Królewskiej – do odebrania w kasie kina „Galaktyka”. Bilety i karnety na 26. MFM będą do nabycia od 18 sierpnia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna). Karnety można kupować tylko stacjonarnie w kasie kina „Galaktyka”, nie ma możliwości, aby je rezerwować. Bilety można będzie kupić na: bilety.kinogalaktyka.pl i kupbilecik.pl Bilety można rezerwować w czasie pracy kasy kina pod nr tel. 17 787 50 16.
0 notes
mfm-mielec · 9 months
Text
Program 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
I koncert Maja Sikorowska i KROKE 6 września 2023, Park Oborskich (sala widowiskowa), godz. 19.00 bilety 50 zł
Skład zespołu: Jerzy Bawoł – akordeon Tomasz Kukurba – altówka Tomasz Lato – kontrabas
Gościnnie: Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
II koncert PORTER/KARCZEWSKA 7 września 2023, Park Oborskich (sala widowiskowa), godz. 19.00 bilety 50 zł
Skład zespołu: John Porter – wokal/gitara Agata Karczewska – wokal/gitara Karol Domański – perkusja Tomasz „Serek” Krawczyk – gitary elektryczne Kornel Jasiński – bas
III koncert  „Kilar in blue” Improwizacje na temat muzyki Wojciecha Kilara  8 września, Park Oborskich (Sala Królewska PSM), godz. 19.00 bilety 50 zł
Skład Zespołu: Piotr Kopiński – piano Agnieszka Kopińska – piano Grzegorz Kapołka – gitara elektryczna Dariusz Ziółek – bas Alan Kapołka – perkusja
IV koncert Que Passa i Goście 9 września, Park Oborskich (Sala Królewska PSM), godz. 19.00 bilety 50 zł
Skład zespołu: Jarosław Dzień – gitara akustyczna i flamenco, wokal Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna Kuba Mietła – akordeon Łukasz Adamczyk – gitara basowa Mirosław Hady – cajón, instrumenty perkusyjne
V koncert Teresinha Landeiro (Portugalia) Koncert muzyki FADO 10 września, Park Oborskich (sala widowiskowa), godz. 19.00 bilety 50 zł
Skład zespołu: Teresinha Landeiro – wokal Trio Gitarowe
Wydarzenie towarzyszące
Emma i Pola Czubak
Koncert fortepianowy Laureatek Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”
2 września, godz. 19.00 , Sala Królewska PSM koncert bezpłatny
0 notes
mfm-mielec · 2 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Miłość na jazzowo
Ostatni koncert 25. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego był ukłonem w stronę polskiego jazzu. 18 września w sali widowiskowej Domu Kultury SCK gościł wybitny polski saksofonista Henryk Miśkiewicz wraz ze swoją córką, wokalistką jazzową Dorotą Miśkiewicz. Rodzinny duet artystyczny zaprezentował mieleckiej publiczności materiał ze wspólnej płyty pt. „Nasza miłość”.
Pomysł wspólnej płyty wyszedł od Doroty Miśkiewicz, która tak wspominała realizację projektu: - Pamiętałam z dzieciństwa tyle pięknych melodii napisanych przez Tatę, które – jak czułam – doskonale nadają się na piosenki. Ale liczyłam też na jego nowe kompozycje! 70. urodziny Taty, które przypadają w tym roku, wydały się najlepszą motywacją, aby – na przekór wszystkim przeciwnościom, które niesie epidemia – nagrać kilka pięknych dźwięków w doborowym towarzystwie. Choć płyta w zamierzeniu miała być moim urodzinowym prezentem dla taty – stała się również prezentem dla mnie…”
Większość utworów, które usłyszała mielecka publiczność, skomponował Henryk Miśkiewicz. Były wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty, zaczerpnięte z poezji Wojciecha Młynarskiego, Bogdana Loebla, Ewy Lipskiej i Grzegorza Turnaua. Rodzinnemu teamowi towarzyszyli wybitni muzycy: Piotr Orzechowski  „Pianohooligan" – fortepian, Max Mucha – kontrabas, Grzegorz Pałka – perkusja. Występ był pełen różnorodnych kompozycji, zarówno energicznych, jak i tych spokojniejszych. Publiczność poruszały brzmienia i rozbawiały anegdoty. Na pytanie Doroty Miśkiewicz „Dlaczego znany od bardzo dawna utwór Hurriedly nie pojawił się do tej pory na żadnej płycie?”, Henryk  Miśkiewicz odpowiedział prosto: bo nie miał tekstu. Na koncercie nie zabrakło owacji na stojąco dla muzyków. Ostatni koncert był okazją do podziękowania Prezydentowi Miasta Mielca Jackowi Wiśniewskiemu, Staroście Powiatowemu Stanisławowi Lonczakowi, Dyrektorowi Agencji Rozwoju Przemysłu Waldemarowi Barnasiowi oraz wszystkim mecenasom i patronom medialnym za wsparcie okazane Mieleckiemu Festiwalowi Muzycznemu. Koncert poprowadził Dariusz Pietranis.
Tumblr media
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
0 notes
mfm-mielec · 2 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
V Koncert 25. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego
Publiczność kocha takie koncerty. Właśnie dlatego organizatorzy Mieleckiego Festiwalu Muzycznego właśnie to wydarzenie wybrali do skromnego, wszak czasy ciężkie, świętowania 25. edycji Festiwalu. Znani i lubiani z telewizyjnego formatu pianiści z humorem oprowadzali publiczność po popularnych utworach muzyki klasycznej, operetki, musicalu, a z wokalną pomocą spieszyli śpiewacy operetkowi. Muzycznego blasku całości nadawał znakomity zespół instrumentalny Malina Kowalewski Band.
Urodzinowo, koncertowo, z humorem
Na scenie w roli gospodarzy wystąpi znakomity duet fortepianowy – Czesław Majewski i Janusz Tylman, wspierany przez solistów: Joannę Stefańską-Matraszek – sopran, Ireneusza Miczkę - baryton oraz zespół wirtuozów perkusji, skrzypiec, saksofonu, klarnetu, czyli Malinę Kowalewski Band.
Publiczność usłyszała wiecznie młode utwory różnych epok, które nieodmiennie zachwycają publiczność na całym świecie, wśród nich:: „Bolero” Ravela, „Czardasza” V. Montiego, „Can-can” J. Offenbacha, „Marsz turecki” W. A. Mozarta, przeboje z operetek F. Lehara, E. Kalmana i R. Stolza, melodie ze światowych musicali oraz ponadczasowe standardy muzyki światowej. Na koncercie rozbrzmiał także „Szal zadumy”, skomponowany przez Janusza Tylmana dla Joanny Stefańskiej-Matraszek, która zaśpiewała piosenkę.
Urodzinową część 25. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego rozpoczęła dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Joanna Kruszyńska, która serdecznie podziękowała Partnerom, Mecenasom i Patronom wszystkich edycji festiwalowych, a tym, którzy wspierają MFM od wielu lat, wręczyła pamiątkowe statuetki i dyplomy.
Statuetki odebrali: Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddziału w Mielcu Waldemar Barnaś, Członek Zarządu PZL Artur Wojtas, Dyrektor Zespołu Budów Mielec Elektromontaż Rzeszów SA Ryszard Bukała, Prezes Zarządu Eurotech Janusz Michalcewicz, Łukasz Działo reprezentujący MTLD, Bogusława Koczanowska reprezentująca PKO Bank Polski oraz Marzena Stachowicz reprezentująca Sierosławski Group.
Dyplomy z podziękowaniem za upowszechnianie kultury muzycznej otrzymali: Tomasz Łępa z Radia Leliwa, Kamila Bik reprezentująca Korso oraz Marta Badowska reprezentująca Hej Mielec.
Koncert, który odbył się 14 września poprowadził Dariusz Piertranis.
Tumblr media
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
0 notes
mfm-mielec · 2 years
Photo
Tumblr media
Informujemy, że z powodu niesprzyjających warunków pogodowych koncert 25. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego „Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem”, który odbędzie się we środę 14 września o godzinie 19, zostanie przeniesiony z Parku Oborskich do sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Serdecznie przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą miejsca.
Tumblr media
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
0 notes