Tumgik
Text
Pompy do wody Hydrofory - Nowoczesne
Pompa do wody że korzystać mnóstwo zastosowań w gospodarstwie krajowym a w sektorze. Istnieje dużo nowych sposobów pomp oraz żeby dopasować prawą do lokalnych potrzeb, należy zwrócić opinię na dalekie elementy również parametry urządzenia. Pompy do wody to narzędzia ułatwiające mienie z wody w domu a na części. Mogą dawać do nawadniania, wzmocnienia ciśnienia, wpompowywania i wypompowywania wody.
POMPA WODNA – JAKĄ WYBRAĆ?
Do wyboru mamy pompy ogrodowe, które lokuje się na przestrzeni (nawierzchniowe), pompy zanurzeniowo-ciśnieniowe, które wydaje się w zbiorniku z wodą (w współczesnym pompy głębinowe dodatkowo do basenu z deszczówką), hydrofory – włączające pobór wody, gdy pojawia się zapotrzebowanie również automatycznie go wyłączające, a też pompy zanurzeniowe i pompy do brudnej wody (niektóre modele łączą funkcje poboru, przepompowywania oraz wypompowywania wody).
Pompy ogrodowe umożliwiają wykorzystanie wody płynącej ze źródła niezależnego od wodociągu. Zasysają wodę ze zbiornika (np. na deszczówkę) albo ze studni (w której woda odpowiedzialna istnieje na głębokości nie dłuższej niż 7 m) i tłoczą odpowiednim przewodem do zraszaczy, końcówek i pistoletów zraszających czy specjalnych lanc. Woda ta zapewne pełnić do podlewania roślin, mycia samochodu czy prac porządkowych na działek. O systemie wykorzystania decyduje energia również wydajność urządzenia.
Kupując taką pompę do wody należy brać pod opiekę, do ilu narzędzi będzie równocześnie podawać wodę. Przykładowo, średni zraszacz wyrzuca około 1200 l wody na godzinę. Jeżeli mamy również z 5 takich zraszaczy, potrzebujemy pompy, która pomogła sobie z jednoczesnym poborem minimum 6000 l/h.
Pompy głębinowe dostarczają do zbierania wody użytkowej ze basenów lub studni, w jakich lustro wody uważa się na głębokości większej niż 8 m.
Dania te działają stosunkowo cicho, a są w stopniu pompować wodę z długich głębokości. Są różne maksymalne głębokości zasysania, to przed zakupem takiej pompy wodnej, należy dokładnie zdecydować na ilu metrach będzie tworzona. Główne przedziały głębokości to: poniżej 8 m, między 8 a 20 m, między 20 a 30 m. Trzeba także sprawdzić do której średnicy studni są przeznaczone. https://najlepszekotly.pl
Hydrofory to urządzenia przeznaczone do pompowania wody czystej. Włączają się automatycznie (pompują wodę), gdy jej zawartość w zbiorniku ciśnieniowym spada, co czyni spadek ciśnienia zgromadzonego nad nią powietrza poniżej wartości zadanej, a kończą zasysać wodę, skoro jej część w stawie jest prawidłowa, aby powietrze miało określone (zadane) ciśnienie. Odkręcenie kranu sprawia, że sprężone powietrze wypycha wodę. Pompa do wody nie wymaga być organizowana przy niewielkich poborach wody, np. przy napełnianiu garnka, zaś więc sprawia znaczne oszczędności. Im większy będzie zbiornik ciśnieniowy hydroforu, tymże większy stawanie się komfort użytkowania pompy i niższe zużycie energii napędzającej pompę wodną. Zapas wody w zbiorniku ciśnieniowym hydroforu to prawie 40% jego zawartości (zbiornik 100-litrowy pozwala zatem na uzyskanie nawet około 40 litrów wody bez załączenia pompy). Wraz ze rozwojem pojemności zbiornika ciśnieniowego hydroforu, różnice ciśnień podczas korzystania z wody są mniej odczuwalne.
Tumblr media
Uwaga! Dobrze, gdy zbiornik ciśnieniowy jest przeponowy (jest oddzielenie w nim wody od powietrza). Dawno nie wymaga dodatkowego uzupełniania braku powietrza, a ponadto woda jest prawdziwszej kondycji - nie napowietrzona.
W grup zestawów hydroforowych filtry, zawór zwrotny, manometr, wyłącznik ciśnieniowy również zbiornik są zintegrowane z pompą.
Pompy zanurzeniowe również do brudnej wody dostarczają do przepompowywania lub wypompowywania wody dobrej oraz brudnej (z wykopów, stawów, zalanych piwnic). Potrafią się włączać automatycznie przy poziomie wody 5 mm, są zaopatrzone w włącznik pływakowy. Powinny brać także zabezpieczenie przed pracą na ciepło.
0 notes
Text
Nowoczesne - Instalacje z tworzyw sztucznych
W budowach wodnych, kanalizacyjnych oraz grzewczych kieruje się dwa rodzaje produktów: metal (miedź i stal) oraz tworzywa sztuczne. Te nowe zdobyły przebojem technikę instalacyjną. Obejmują będące jakości materiałów: polichlorek winylu (PVC), polietylen (PE), polibutylen (PB), polipropylen (PP) a ich udoskonalone pochodne (np. rury warstwowe). najlepszekotly.pl/ogrzewanie-elektryczne-rozwiazaniem-kotly-elektryczne/
Cechy rur z tworzyw sztucznych
Tworzywa sztuczne są bardzo eleganckie, proste w zestawu (oraz ewentualnym demontażu) oraz tanie. Ich wewnętrzne ścianki są gładkie – straty ciśnienia hydraulicznego są niewielkie (można więc stosować mniejsze średnice) oraz nie pojawiają się osady. Tenże artykuł nie wchodzi na grupę wody – nie utrzymuje się błona biologiczna (wyjątkiem potrafią stanowić połączenia klejone przydatne w rurach PVC) też nie zachodzi korozja elektrochemiczna. Rury z tworzyw sztucznych słabo przewodzą ciepło, dzięki czemu w użyciach do wody oraz kanalizacji nie ma potrzeby ich izolowania. Rury z tworzyw sztucznych pamiętają przecież znaczny współczynnik rozszerzalności cieplnej (zależnie od tworzywa 0,08-0,18 mm/(m•K)). Oznacza to, że odcinek rury o długości 1 m rozszerzy się nawet o 4 – 9 mm – jeśli założymy, że rury budowane były w temperaturze 10ºC, a płynąca woda jest temperaturę 60ºC. Nazywa to, że rury „pracują” również potrafią w nich pochodzić naprężenia – niezbędna jest kompensacja: zmiany kierunku rur, stosowanie kompensatorów U-kształtnych oraz kielichów kompensacyjnych pozwalających na prostą pracę rur, odpowiednie sytuowanie uchwytów mocujących (podpór mocnych i przesuwnych).
Wśród wad tworzyw sztucznych należy wskazać podatność na starzenie i małą odporność na niewysokie temperatury. Pod wpływem promieni UV rury niekorzystnie doskonalą swoje zalety: pogarsza się ich formę, a za to zwiększa wrażliwość na uszkodzenia. Uważa się też, że są przepuszczalne dla gazów z otoczenia zewnętrznego. Niskie temperatury sprawiają, że rury zatrzymują się delikatne i kilka wytrzymałe mechanicznie. Zatem nie należy składować rur bez ubezpieczenia na powietrzu, należy chronić rury już zamontowane przed bezpośrednim wpływem promieniowania słonecznego oraz unikać montażu w temperaturze ujemnej (niezbędne dla szczególnie wrażliwego PVC!).
Tworzywa sztuczne w instalacjach wodociągowych
Polichlorek winylu (PVC) jest głównie prosty, ale oraz dużo wyczulony na znaczne temperatury – zakres produkcji jest niewielki od 0 do 60°C, zatem dodaje się tylko do przewodów wody chłodnej również toż jedynie w budowach nie narażonych na zamarzanie. Częściowo górną granicę stosowalności można przesunąć, stosując polichlorek winylu chlorowany (CPVC) – zakres temperaturowy wynosi 100ºC.
Podawane są rury cienko- i grubościenne (do drugich zakresów ciśnień), o wielkości od 1/2 do 6 cali. Rury są widoczne w sztangach, czyli odcinkach prostych o długości 3 lub 5m. W porządek systemu instalacyjnego wchodzą także równo- i różnoprzelotowe (redukcyjne) złączki, kolanka 90° i 45°, trójniki, czwórniki, zawory.
Podstawowym sposobem łączenia elementów z PVC w budowy jest klejenie. Istotne jest dokładne wykonanie połączenia klejonego. Używane są też połączenia gwintowane (złączki fabryczne), więcej w polach, gdzie PVC należy związać z metalem (np. pójście do baterii).
Polietylen (PE) dla instalacji wodnych występuje jako niskociśnieniowej (PELD) również jako polietylen usieciowany (PE-X) – ten główny jest delikatny na rozwój temperatury powyżej 20°C, ten inny jest zakres stosowania 95°C. Polietylen jest elastyczny, dzięki czemu dla niektórego zakresu średnic łuki, rozwiązania oraz pętle mogą być tworzone poprzez gięcie rur, bez konieczności stosowania kształtek, a drgania są wytłumione oraz instalacja pracuje cicho.
Tumblr media
Do budowania rur PE dostosowuje się złączki zaciskowe i samozaciskowe, elektrozłączki, zgrzewanie doczołowe oraz połączenia gwintowane i kołnierzowe. Ponieważ PE-X nie może istnieć łączony ani zgrzewany, do połączeń rur z bieżącego środka wykorzystuje się złączki zaciskowe: skręcane ręcznie z pierścieniem, zaprasowywane zaciskarką lub zaciskane praską hydrauliczną. Odmianą połączeń zaciskowych są połączenia samozaciskowe – na rurę osadza się pierścień zaciskowy, a wtedy podnosi ją ekspanderem. W tak przygotowaną rurę odkłada się kształtkę metalową, rura powraca do naturalnego kształtu (tzw. pamięć kształtu) oraz sama się zaciska. Z zmianie dla PE-LD używa się głównie zgrzewanie. Zgrzewanie doczołowe (średnice powyżej 90mm) liczy na rozgrzaniu końców łączonych rur i porwaniu ich aż do zastygnięcia zgrzewu. Istotne jest współśrodkowe połączenie rur oraz brak wypływki zgrzewu do zabiegu. W przypadku elektrozłączek (średnice do 90mm) końce łączonych rur plasuje się do złączki, jaka jest pasowana działaniu prądu elektrycznego. Stosując odpowiednie adaptery (złączki przejściowe) można połączyć rury z polietylenu z rurami stalowymi.
Polibutylen dzieli się znaczną elastycznością. Można wykonywać przewody stosując tzw. system kablowy – przewód utrzymuje się ze zwoju, wyginając go razem z kształtem pomieszczania bez straty dla własności materiału. Ogranicza to korzystanie liczby kolan – ręcznie z rury PB można stworzyć łuk odpowiadający ośmiu średnicom zewnętrznym. Ograniczeniem tego rozwiązania jest konieczność wykonania dodatkowych podpór. Rura jest zdecydowana na zmiany prędkości – w obecnym na duży wzrost prędkości; wykazuje oraz wielką udarność – te zalety sprawiają, że dodaje się do instalacji zagrożonych uderzeniem hydraulicznym. Polibutylen jest zdrowy na temperatury do -15ºC, dzięki dlaczego nie ma ograniczeń co do warunków montażu.
Rury polibutylenowe trzyma się poprzez zgrzewanie elektrooporowe lub polidyfuzyjne. Zgrzewanie polidyfuzyjne polega na podgrzaniu zewnętrznej części rury oraz wewnętrznej części kształtki, którą następnie nakłada się na rurę. W układach instalacyjnych producenci proponują specjalne złączki wciskowe (rozbieralne) z pierścieniem uszczelniającym, dzięki jakim nie jest odpowiednie stosowanie specjalistycznych narzędzi.
Polipropylen charakteryzuje się wysoką twardością oraz także jak PVC tworzony jest formami tradycyjnymi. Ma ogromny zakres pracy: wykazuje kruchość właśnie w temperaturach poniżej -40ºC, oraz dobre odmiany (PP-3) zezwalają na korzystanie ciała w temperaturach nawet do 120ºC. Przejawia się jeszcze wysoką siłą na budowa żrących substancji chemicznych.
Rury polipropylenowe układa się przez zgrzewanie (kielichowe – do 40mm wielkości i elektrooporowe) pożądaj przez łączniki gwintowane i kołnierzowe.
Tworzywa sztuczne do kanalizacji
W kanalizacji bierze się polichlorek winylu, polietylen wysokiej twardości oraz poliproylen. Polichlorek winylu jest ceniony ze powodu na głęboką cenę, wytrzymałość, odporność na niepowodzenia dodatkowo na zgniecenia. Polietylen wysokiej gęstości (HDPE) wykazuje dużą siła na ścieranie. Polipropylen (koopolimer blokowy PP-HT) posiada pozytywne jakości mechaniczne w krótkim stopniu zależne od temperatury – m. in. zachowuje wysoką udarność w małej temperaturze również siła na oddziaływanie ścieków wysoce korozyjnych (np. przemysł chemiczny).
W budów kanalizacyjnej powstają uciążliwe dźwięki, które wyrabiane są przez ścianki (drgania wywołane przepływem ścieków), kształtki i łączniki (miejsca zmniejszenia średnic również zmian kierunki), odsadzki (połączenie dwóch wymienionych źródeł) i przejścia przez szachty. Rowiązaniem jest kanalizacja niskoszumowa (cicha). Bazą do spełnienia takich sposobów najczęściej jest polipropylen lub polietylen, których skład uzupełniony jest o minerały lub o różne tworzywa sztuczne (np. ABS – głównie w wymieszaniu z PVC). Są ostatnie rury trójwarstwowe – gładka powierzchnia wewnętrzna płaci za zachowanie warunków przepływu, środkowa pochłania drgania (tu bierze się udoskonalony materiał), zewnętrzna płaci za parametry wytrzymałościowe całej rury. Czymś są odpowiednie techniki połączeń (np. kielichy z uszczelką tłumiącą).
Tworzywa sztuczne w budowach grzewczych
Znaczenie ma tutaj przede każdym odporność rur na rozszerzalność temperaturową. Do budowie grzewczych należy to dobierać rury, których temperatura pracy ciągłej jest nie gorsza niż (dla danego ciśnienia w budów) temperatura zasilania czynnika grzewczego. Sprawdza się też rozwiązań technologicznych, jakie dają ograniczyć rozszerzalność temperaturową – np. podczas produkcji rur do środka nasuwa się cząsteczki innych substancji poprawiających właściwości materiałowe lub tworzywa łączy się z nowymi materiałami (aluminium, włókno szklane): powstają rury zespolone oraz rury warstwowe („sandwich”).
Materiał, z jakiego wykonano ściankę rury nie jest czysty – między dwiema warstwami tworzywa (najczęściej polietylen lub polipropylen) opiera się warstwę, która ułatwia właściwości cieplne (zmniejsza rozszerzalność) – aluminium lub stabilizowane tworzywo sztuczne (np. Stabi Glass®– polipropylen wzmocniony włóknem szklanym). Przy montażu powinien zwrócić uwagę na właściwe łączenie rur warstwowych: przycinając je, należy „obrać” warstwy zewnętrzne tak, by została tylko wewnętrzna warstwa tworzywa sztucznego – technologie przewidziane do stosowania rur warstwowych to technologie typowe dla łączenia rur z ciał sztucznych.
Rury z ciał sztucznych przydają się te do wodnego ogrzewania podłogowego – dzięki elastyczności, rury można szybko robić w pętle. Najciekawszy jest tutaj polibutylen, który prawdopodobnie żyć rozwijany z dużego zwoju i wykonywany ręcznie, bez stosowania kształtek i łączników. Dzięki temu można wykonywać pętle ogrzewania podłogowego z samych odcinków (maksymalna długość jednej pętli to ok. 120 m). Ze powodu na niebezpieczeństwo przenikania tlenu, rury muszą być pokryte zewnętrzną warstewką antydyfuzyjną (najczęściej stanowi ostatnie napylone aluminium). Kieruje się także rury warstwowe oraz rury z polietylenu sieciowanego, podawane w walcach. Zastosowane rury muszą być dopasowane do czynności w temperaturze wody grzewczej (najczęściej stanowi zatem 55ºC) oraz przy dobrym ciśnieniu.
0 notes
Text
Systemy kanalizacji - Nowości
W dowolnym gospodarstwie domowym wykonywane są ścieki, jakie należy odprowadzić. W tym przedmiotu łączy się kanalizację. Istnieje zatem styl instalacji sanitarnej odpowiedzialnej za odprowadzanie nieczystości oraz odwodnienie. W współzależność od lokalizacji i życia wyróżniamy kilka rodzajów systemu rur i koryt.
Rodzaje kanalizacji
Odprowadzanie ścieków sanitarnych (kanalizacja sanitarna)
Odpowiedzialna za odprowadzenie ścieków z poszczególnych urzadzeń sanitarnych włożonych w zakładu. Przedstawia się z podejść zlokalizaowanych bezpośrednio przy sanitariacie oraz pionów kanalizacyjnych związanych z poziomymi przewodami odpływowymi wychodzącymi poza dom do budowy kanalizacyjnej (miejskiej lub przydomowej oczyszczalni ścieków czy szamba).
Tumblr media
Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych (kanalizacja deszczowa/burzowa)
Odpowiada za spływ ścieków opadowych i roztopowych z zakresów zurbanizowanych, jakie stanowią nieprzepuszczalne podłoże, np. dachy, drogi, podjazdy, chodniki, parkingi. Montuje się z budowy kanałów i rurociągów odprowadzających wodę do zbiorników naturalnych takich jak rzeki lub jeziora czy do systemu rozsączającego.
Kanalizacja ogólnospławna - połączenie kanalizacji medycznej i deszczowej
Ten typ kanalizacji określa się zbieraniem wszystkich ścieków z zakresu w zakresie tzw. zlewni ścieków. Podstawowym elementem wyróżniającym kanalizację ogólnospławalną jest obecność przelewów burzowych, które płacą za odprowadzenie ścieków i wody opadowej do odbiornika w budowie płynącego cieku.
Kanalizacja wewnętrzna oraz zagraniczna
Instalacja kanalizacyjna w domu (kanalizacja wewnętrzna) oraz punkty odbioru nieczystości zlokalizowane poza domem (kanalizacja zewnętrzna).
Rury kanalizacyjne, które brzmią z budynku na zewnątrz winnym być odpowiednio zabezpieczyć aby w ciągu mrozów utrzymać drożność systemu. Skuteczną metodą jest umieszczenie orurowania poniżej granicy przemarzania gruntu (zróżnicowanie w granicy kraju od 0,8 do 1,2 m) z ograniczonym zapasem bezpieczeństwa (ok. 0,4 m). W następnych warunkach należy zadbać o izolację np. ze styropianu. Rozprowadzenie instalacji kanalizacyjnej w sensie powinno mieć czas dobry z założeniami projektowymi. Istotne jest użycie odpowiednich odległości od wodociągu również budów gazowej (ok. 1,5 m) oraz przewodów energetycznych (0,8m) i kabli telekomunikacyjnych (0,5 m).
Instalacja kanalizacyjna w zakładzie
Kanalizacja grawitacyjna
Zasada działania kanalizacji oparta jest na grawitacji, czyli spływ ścieków robi się pod wpływem ich naturalnego ciężaru. W relacji od ilości produkowanych ścieków przez dany sanitariat dodaje się odpowiednie średnice rur, np. do miski ustępowej powinna zatem stanowić rura DN 100, i przy umywalce wystarczy DN 50. Dodatkowo instaslcję broni się przed nieprzyjemnymi zapachami. Do bieżącego sensie służą syfony oraz wywiewki (opcjonalnie zawór napowietrzający), które wychodzą ponad połać dachu działając system wentylacji odchodzący od każdego pionu. Zapobiegają też powstawaniu nadciśnienia i podciśnienia w stosunku, co mogło żeby zmierzać do rozwiązania zapachów do wnętrza budynku.
Wszędzie tam, gdzie toaleta usytuowana jest poza pionem kanalizacyjnym lub przy poziomu odpływu ścieków z domu znajdują zastosowanie specjalne pompy do prowadzenie nieczystości. Urządzenie można zainstalować bezpośrednio przy sedesie. Najczęściej posiada trzy wejścia poświęcone na odbiór ścieków np. z wanny, pralki, sedes. Istnieje możliwość zaślepienia nieużywanych wejść, dzięki czemu pompa zapewne istnieć świętowana w kuchni lub pralni bez potrzeby podłączania sedesu.
Forma i elementy instalacji kanalizacyjnej
Każda kanalizacja skupia się z dodatkowych elementów:
- przykanalik, czyli podłączenie kanalizacyjne
- podejścia, czyli odcinki łączące przybory sanitarne z działami
- piony kanalizacyjne zwane też przewodami spustowymi
- poziome przewody odpływowe
- syfony, rewizje (czyszczaki), wywiewki wentylacyjne oraz wpusty podłogowe
Prowadząc przewody kanalizacyjne należy dbać o aktualnym żeby szukać je pod instalacji elektrycznych oraz gazowych. Najczęściej korzysta się rur z tworzyw sztucznych. Izolację można przygotować z wełny mineralnej lub innych produktów o wartościach elastycznych. Przejścia rur powinny stanowić przygotowane prostopadle do przegród, tak żeby trzymania nie wypadały w strefy ścian i stropów. Ważne istnieje więcej żeby przewody były względnie proste bez kolanek i skrętów. https://najlepszekotly.pl/tag/ogrzewanie-elektryczne/
Pion kanalizacyjny musi być jednakową średnicę w całym obiegu. Spośród nich rozcieńcza się rury drugiego rzędu dodając je z przewodami pierwszymi z prowadzeniem odpowiedniego nachylenia (kąt do 45o). Aby ścieki mogły grawitacyjnie spłynąć należy przestrzegać zależności pochodzącej ze kryzysu również średnicy rur. Również właśnie dla rur o średnicy 100 mm przekonuje się stoswać spadek 2%, i dla przykładów o średnicy 250 mm wystarczy spadek rzędu 0,8%.
W projekcie redukcji hałasu wydobywającego się z budowy kanalizacyjnej poleca się stosowanie otulin dźwiękochłonnych oraz elastycznych podkładek pod sanitariaty, szczególnie te metalowe, które pochłoną dużą część drgań.
Kanalizacja ciśnieniowa
Jeżeli w lokalu trzeba zamocować osprzęt medyczny w szerokim oddaleniu od pionu kanalizacyjnego w taki podejście, że odpływ grawitacyjny jest zakłócony, konieczne jest zastosowanie układu rozdrabniająco-przepompowującego. Jego pierwszym założeniem jest wymuszenie spływu nieczystości pod wpływem ciśnienia. Też jest w sukcesie sanitariatów w piwnicy, gdzie odpływ jest znaleziony poniżej poziomu odprowadzania ścieków. Zestaw taki oddaje się za miską ustępową, zaś w rodzaju wykorzystującym stelaż podtynkowy jest absolutnie niewidoczny. Taki model kanalizacji należy jednak do rzadkości.
Koszt kanalizacji w Polsce
Instalacja kanalizacyjna jest stroną instalacji sanitarnych budowaną w blokach jednorodzinnych, domach również celach użyteczności publicznej. W relacji od rodzaju punktów odbiorczych - szamba, sieć, przydomowa oczyszczalnia oraz ilości sanitariatów w budynku koszty takiego dzieła będą dużo zróżnicowane. W praktyce instalację tą pracuje się łącznie z przyłączem wodnym, co zezwala na ograniczenie wartości nakładu finansowego inwestora. Koszt ten będzie brał prace ziemne (w tym godzina robocza za koparkę), cena usługi hydraulika odpowiedzialnego za nadzór oraz profesjonalne podpięcie a cenę materiałów.
Mali koszt takiego przyłącza ważna w przybliżeniu obliczyć w następny sposób:
- koszt wykonania poszczególnych punktów kanalizacyjnych - ok. 50 zł za wszystek moment
- kompletna studzienka rewizyjna - ok. 700 zł
- prace ziemne z wykorzystaniem koparki - ok. 100 - 120 złotych za godzinę
- koszt rur (DN 160 - ok. 20 zł/mb, DN 100 ok. 10 zł/mb, DN 50 - ok. 5 zł/mb)
W sumie dla rodu z dwiema łazienkami cena usług za prace przyłączeniowe wyniosą ok. 1 500 - 2 000 złotych. Do tego należy dodać wartość urządzeń sanitarnych (ok. 2 000 złotych), co wydaje łączną kwotę w możliwościach 4 000 złotych. Koszty te będą się zmieniać wraz ze rozwojem liczbie miasta a w poszczególnych regionach kraju.
Problem z nieszczelną rurą kanalizacyjną
W sukcesie kłopotów z nieszczelną rurą kanalizacyjną warto jest użyć kamerę inspekcyjną Wöhler VIS 350 z lokatorem L200. Wodoodporna głowica kamery o średnicy Ø 40mm zamienia się w rozmiarze 360 stanów również zapobiega w obrębie 180 stopni. Kamera umożliwia również nagranie filmu lub zrobienie zwolnień z dokonanej inspekcji, które są zapisywane na myśli SD. Dzięki temuż potężna bez problemu zlokalizować usterkę przeglądając materiał na monitorze kamery lub komputera.
1 note · View note