Tumgik
ucebni-denik · 3 months
Text
Záverečný záznam za předmět  Didaktika a design online vzdělávání
Toto je záveřečný záznam a zhodnocení předmětu Didaktika a design online vzdělávání a mojí práce v rámci tohoto předmětu.
Co vše jsem v rámci předmětu udělal/a?
Předmět byl dost nabitý a stihli jsme toho opravdu dost.
V prvním týdnu jsem se seznámila s pojmem learning designer a co tato profese obnáší. Zpracovala jsem svůj návrh na skupinový projekt a zadání od extreního lektora.
V druhém týdnu jsme se věnovali skupinovému projektu a to videu na propagaci našeho oboru. Zjišťovali jsme, kde je hlavní problém a jak ho pomocí videa budeme schopní vyřešit. Záznam k tomu naleznete zde.
Ve třetím týdnu jsme se měli věnovat volbě nástroje, ve kterém budeme náš skupinový projekt tvořit, což jsme my vlastně neřešili, protože stříhání bylo pouze na jednom člověku a ten si mohl použít to, co mu zrovna nejvíc vyhovuje. Řešili jsme ale, na co to budeme natáčet a podobné technikálie.
Ve čtvrtém týdnu jsme se věnovali Kirkpatrickově modelu evaluace. Vzhledem k tomu, že jsme netvořili kurz, ale video, opět jsme moc neměli co k tématu napsat. Dále jsme tento týden řešili vzdělávací cesty. Tu jsme měli od začátku taky jasnou, protože součástí našeho zadání bylo, že budeme vytvářet video. To navíc ani nemělo být čistě vzdělávací, spíše propagační. Zároveň jsme už v rámci skupinového projektu pracovali na voiceoveru a prvních nápadech na záběry.
Pátý týden jsme pokračovali v plánování videa a zpracovávali storyboard.
V šestém týdnu jsme si pro naše video stanovili tone of voice, který jsme pak teda v průběhu práce na projektu ještě pozměnili, aby nezněl tak strojeně. A taky jsem si zkusila moc fajn úkol jménem konzistence, jehož smyslem bylo konzistentně navázat na rozpracovanou část kurzu.
Sedmý týden jsme pokračovali v práci na videu a úpravách voiceoveru. Věnovali jsme se také backward designu, jehož smyslem je, že jde odzadu, tedy od cílů, kterých chceme dosáhnout. Zároveň jsem začala pracovat na první fázi samostatného projektu věnovaného studijnímu a zkušebnímu řádu MUNI.
Osmý týden jsme pokračovali s videem, hlavně s úpravou voiceoveru. Hodně práce jsem věnovala druhé části samostatného projektu. Taky jsme si představili action mapping a Kellerův model motivace, kterého se týká moje oblíbená gamifikace.
V devátém týdnu došlo k posledním úpravám voiceoveru a řešili jsme technické věci, jako který den budeme video natáčet a další věci. Na začátku jsme s videem měli méně práce, než měly jiné skupinky, ke konci semestru se to ale obrátilo a naopak přišlo nejvíc práce, protože jsme natáčení z organizačních důvodů nechali na zkouškové.
Dále jsme se tento týden seznámili s modely ADDIE a SAM a LMS a LXP systémy. Také jsem dokončila poslední fázi práce na samostatném projektu a tvořila reálný obsah v nástroji Articulate rise.
Odkazy na průběh i výsledek samostatného kurzu v příspěvku zde.
Odkaz na finální verzi videa zde.
Čeho jsem dosáhl/a?
Vytvořili jsme video na propagaci našeho oboru a v rámci samostatného projektu a úkolu konzistence jsem si vyzkoušela v praxi hodně z toho, co jsme se tu učili. Díky samostatnému projektu mám alespoň kousek kurzu, který můžu považovat za věc do portfólia. Mrzí mě ale, že stejný výstup nemám i ze skupinového projektu.
Co pro sebe hodnotím jako obzvlášť užitečné?
Nejvíc mi dal asi samostatný projekt a úkol konzistence. Taky to, že mám konečně jasnější představu, co bych po studiu mohla dělat a kde bych se mohla v budoucnu uplatnit.
Jaký je výsledek mého samostatného projektu?
U samostatného projektu mě mrzí, že jsem neměla víc času udělat víc kapitol a kurz více rozvinout. Jinak se mi ale moje práce vlastně celkem líbí, překvapilo mě, že i když to byl ze začátku zmatek, tak jsem se zorientovala a tvorba mě moc bavila.
Jaký je výsledek mého zapojení v rámci skupinového projektu?
Já sosobně jsem v rámci projektu upravovala voicever a to jak na nás působí, potom voiveover namlouvala na diktafon, aby se dal využít ve videu a taky jsem točila většinu záběrů.
Co mě překvapilo?
Celkem nemile mě překvapilo, že vlastně zpracovávání videa se do kurzu moc nehodilo a měla jsem pak problém psát některé záznamy nebo plnit ty úkoly.
Z čeho mám radost? Za co jsem rád/a? Na co jsem pyšný/á?
Mám radost, že mě tvorba kurzů bavila a dokážu si představit, že se tomu v budoucnu věnuju. Pyšná jsem na zpracování úkolu konzistence. Sice mi hrozně trvalo pochopit zadání, ale jinak si myslím, že jsem odvedla dobrou práci.
Jak sám/sama pro sebe hodnotím svůj pokrok v oblasti learning designu?
Ve zkratce bych to popsala jako z nuly na sto. Od toho, že jsem na začátku ani pořádně nevěděla, co learning design znamená, do bodu, kdy s tím mám zkušenost a navíc velice pozitivní.
Co si navrhuju za hodnocení do ISu a proč (na škále A–F)? 
Navrhuju si A, protože i když to možná občas vypadalo, že toho děláme pro skupinový úkol málo a neplníme zadání, bylo to vlastně hrozně těžké, protože ty kroky úplně neodpovídaly postupu, který by nám při tvorbě videa vyhovoval a dost jsme s tím bojovali. Zároveň jsem se ujmula nahrávání voiveoveru, do kterého se nikomu nechtělo.
Taky proto, že v rámci samostatných úkolů jsem se toho naučila neskutečně moc a hrozně mě to posunulo, což je podle mě nejdůležitější měřítko úspěchu v každém předmětu.
A taky mám průměr za studium přesně 1.5, takže bych chtěla A i kvůli tomu.
0 notes
ucebni-denik · 3 months
Text
Tumblr media
Zpracování zadání od extreního lektora v Moodlu.
0 notes
ucebni-denik · 3 months
Text
Skupinový projekt - video na propagaci Digitedu
S naším skupinovým projektem byl ten problém, že předmět počítal s tím, že budeme dělat kurz nebo třeba infografiku atd. a tím pádem to byl občas trochu zmatek. Navíc jsme byli poměrně velká skupina, ze které jsme měli zkušenost s videem jen dva, já osobně hlavně s natáčením a Václav se střihem, ale i tak to bylo celé celkem dost improvizované řekla bych.
Já jsem upravovala voiceover, který vytvořil Tom, na přátelštější a míň formální verzi. Finální podoba je tady. Potom jsem namlouvala voiceover na diktafon v telefonu, abychom ho mohli použít jako zvuk do videa. Dřív mi dost vadilo slyšet svůj hlas na nahrávce, asi tak jako všem, ale v rámci audia na střední jsem se slyšela na nahrávce už tolikrát, že už mi to celkem vadit přestalo.
Dál jsem taky natáčela většinu záběrů při našem natáčecím dni.
0 notes
ucebni-denik · 3 months
Text
Samostatný projekt
Kurz zde
Mural zde
Tvorba samostatného projektu mě dost bavila, i když to bylo časově náročné. Původně jsem si myslela, že ve volném čase ještě udělám aspoň část kurzu, abych toho měla víc, ale zabralo by mi to hrozně moc času. Projekt mi přišel hodně přínosný, hlavně tím, že ve skupině jsme dělali video, které s tvořením kurzu nemělo zas tolik společného, tak jsme si to vynahradili aspoň tady.
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Studijní a zkušební řád MUNI, fáze 3/3
V této fázi už jsme tvořili reálný obsah v nástroji Articulate rise a neskutečně mě překvapilo, jak intuitivní je to program. Ani jsem se nekoukla na žádný tutoriál ani nic podobného a hned jsem začala tvořit. Chtěla jsem využít typickou modrou MUNI, ale u gradientu mi to z toho udělalo fialovou. Nakonec jsem to tak nechala, protože jsem se nedopátrala jak nastavit plnou barvu a tint zvlášť.
Měla jsem v úmyslu udělat víc "kapitol", ale nakonec to bylo časově dost náročné, tak jsem udělala jen úplný začátek a nakousla další kapitolu. Odkaz na kurz
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
LMS a LXP
LMS je systém pro správu a řízení vzdělávání.  Moodle, který známe my studenti nejlépe, je systém pro správu vzdělávání a autorský nástroj v jednom. V komerčním prostředí se však klade větší důraz na to, jak vzdělávací obsah vypadá.
Z Moodlu byla pro firemní prostředí vytvořena Totara. Mezi české LMS systémy patří např.  LMS Competent od firmy Educasoft Solutions, iTutor LMS od společnosti Kontis nebo Scormium od Sense4Code.
LXP se dá považovat za další vývojovou fázi LMS. Rozdíl je ale v tom, že LXP umožňuje tvorbu samotným uživatelům, umožňuje přidávat komentáře, což poskytuje prostor pro sdílení znalostí a diskusi mezi uživateli. Umožňuje taky tagovat a obsah se přizpůsobuje individuálním potřebám studujících. Na rozdíl od LMS bývají tyto platformy mobile first. Příklady LXP systémů: Fuse, HowNow nebo Totara Engage
Snažila jsem se trochu poradit s chatemGPT, ale nic moc použitelného kupodivu nevyplodil.
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
ADDIE a SAM
ChatGPT říká o těchto modelech tohle:
ADDIE model je systematický přístup k vytváření vzdělávacích programů, který zahrnuje analýzu potřeb, návrh, vývoj, implementaci a evaluaci. Začíná analýzou, přes návrh a vývoj, následuje implementace do výuky a končí evaluací účinnosti pro případné zlepšení.
Model SAM (Successive Approximation Model) je iterativní metodika vývoje e-learningu, která zahrnuje fáze přípravy, konceptualizace, iterativního návrhu, iterativního vývoje, implementace a evaluace. Vyznačuje se pružným a opakovaným přístupem, umožňujícím postupné zlepšování a úpravy vzdělávacího materiálu na základě průběžné zpětné vazby.
Za společné prvky ChatGPT uznal jejich rozdělení do fází, určitou míru pružnosti a možnost změn během procesu a důraz na zpětnou vazbu.
Jako rozdíl uvádí, že je ADDIE méně pružný systém než SAM. SAM také integruje zpětnou vazbu od uživatelů už ve fázi vývoje.
K systému ADDIE se mi moc líbí ta infografika, tak si ji vložím i sem.
Tumblr media
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Video na propagaci Digitedu
Pokusila jsem se voiceover nějak upravit, aby vycházel od nás studentů, ale zároveň z něj nezmizely všechny důležité informace, které by měl obsahovat. Tady je výsledek:
Zajímá tě vzdělávání, ale nedokážeš si představit, že stojíš před tabulí? Zajímají tě digitální technologie, ale zároveň bys chtěl studovat humanitní obor? Nechceš se pouštět do programování, ale chceš se dozvědět jak vytvářet digitální výukové materiály? Pak je studium Pedagogiky se specializací na digitální technologie právě pro tebe. Pojď se s námi, studenty, kouknout na náš obor víc zblízka.  
Náš obor se nachází na Masarykově univerzitě v Brně a tahleta specializace je jediná svého druhu v česku. Otevře ti dveře do oboru, který se stále vyvíjí a posouvá a ve kterém najdeš širokou paletu uplatnění. Během studia nakoukneš pod pokličku jak pedagogické teorii a výzkumu, ale taky třeba didaktice digitálních technologií ve vzdělávání, digitálním technologiím ve speciální pedagogice a nezbytné praxi. Neležíme tu jen v knížkách - s digitálními technologiemi reálně pracujeme. A i tobě se během studia naskytne příležitost spolupracovat se špičkami v oboru. Vyučující od nás z ÚPV jsou zkušení v oboru e-learningu, didaktiky i výzkumu. Zároveň si zakládají na osobním přístupu a dělají vše pro to, aby bylo naše studium úspěšné. Dál se setkáš se i s externisty a profesionály z firem, což ti pomůže získat praktické dovednosti a zkušenosti z praxe. Digited je místo, kde má každý šanci rozvinout svůj potenciál naplno. Je to místo, kde se setkávají různorodé myšlenky a talenty. Někdo z nás čerpá ze svého středoškolského vzdělání znalost grafiky, někdo znalost pedagogiky a jiní všeobecný přehled. Zkrátka pokud jsi kreativní duše s vášní pro technologie, najdeš tu svoje místo.  
Zkus to s námi na Digitedu a zažij studium pro 21. Století. 
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Studijní a zkušební řád MUNI, fáze 2/3
Do Muralu jsem si udělala rozvržení toho, co podle mě patří k začátku semestru a celkem jsem se zhrozila, že je to skoro polovina věcí. Zároveň jsem si nastínila, jak by asi mohla vypadat studentka, která bude kurzem provázet. Taky jsem si založila Google dokument, kam jsem si začala přepisovat text. Tento týden jsem si ale dost špatně rozvrhla práci a nezbylo mi na tenhle úkol zrovna moc času a je to jen takový nástřel, který budu muset ještě dodělat.
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Action mapping
Video Action mapping je model learning designu pro neškolní prostředí, která se zaměřuje na identifikaci konkrétních akcí, které mají být naučeny, namísto pouhého přenosu informací. Tato metoda se snaží lépe pochopit potřeby zaměstnanců a vytvářet vzdělávací obsah, který skutečně podporuje jejich schopnost provádět požadované akce nebo řešit určité problémy.
Pomáhá:
Zavázat se k měřitelnému zlepšení výkonnosti podniku.
Identifikovat nejlepší řešení problému.
V případě nutnosti vytvářet realistické praktické činnosti, nikoliv prezentovat informace.
Z čeho se action mapping skládá podle chat gpt:
Identifikace cílů: Zdůrazní se konkrétní akce, které studenti potřebují provést nebo dovednosti, které potřebují získat.
Analýza problému: Provádí se důkladná analýza toho, co brání studentům v provádění daných akcí nebo získání určitých dovedností.
Vytvoření relevantních situací: Namísto pasivního předávání informací se zaměřuje na vytváření reálných situací, ve kterých studenti mohou tyto dovednosti použít.
Návrh konkrétních kroků: Vytváří se plán, který studentům umožní postupovat k dosažení požadovaných akcí nebo dovedností.
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Kellerův model motivace
Pozornost: Je důležité získat pozornost cílové skupiny. Dosáhnout toho můžeme za pomoci humoru, informací v rozporu s tím, co už člověk o tématu ví, nebo příkladů, jak je možné znalosti a dovednosti z kurzu využít v reálném životě.
Relevance: Ukazuje, že má kurz smysl. Např. za pomoci propojení s předchozím zážitkem a znalostmi, které tento kurz rozšiřuje, nebo na ukázce, jak jim kurz pomůže řešit problém, kvůli kterému kurz vůbec začali.
Důvěra: Účastníci kurzu by měli mít pocit, že mohu v kurzu uspět. Je důležité nastavit realistické cíle, které budou jasně definované. Pomůže i znázornění progresu a zpětná vazba.
Spokojenost: Model ARCS představuje přímou souvislost mezi spokojeností a úrovní motivace, ať už vnitřní, nebo vnější. Studující by měli být hrdí a spokojení s tím, čeho v průběhu kurzu dosáhli. K tomu může sloužit pochvala od školitele nebo i samotný pocit úspěchu. Zároveň okamžité použití nově nabytých znalostí a dovedností v reálném prostředí může účastníkům kurzu ukázat, že čas, který do studia vložili, se vyplatil.
Storytelling
Storytelling nebo také vyprávění příběhů je technika, která se v e-learningu používá k lepšímu zapojení studentů. Příběhy můžeme využít ke zjednodušení složitějších konceptů, vzbuzení zvědavosti u studentů nebo emočního spojení.
Gamifikace
Gamifikace je proces aplikace herních prvků a mechanik do nehraných prostředí nebo situací, např. do vzdělávání. Má pomoci s lepším zapojením studentů a jejich motivací. Součástí gamifikace v e-learningu mohou být:
Body a odměny: Studenti získávají body za splnění úkolů nebo dosažení cílů. Tyto body mohou být spojeny s odměnami, jako jsou odznaky, úrovně nebo virtuální odměny.
Soutěže: Vytváření soutěží mezi studenty nebo týmy může podnítit soutěživost a motivaci k lepšímu výkonu.
Postupy a úrovně
Příběhy a narativy
Spolupráce a sociální interakce - například prostřednictvím společných cílů nebo týmových úkolů.
Okamžitá zpětná vazba
Skvělý příklad gamifikace ve vzdělávání je podle mě Duolingo.
Tumblr media
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Skupinový projekt
Tady to bude zase dost specifické. Na rady ostatních jsme se pokusili text trochu zpřátelštit a prostě více ho přiblížit středoškolákům. Za mě osobně by bylo super, kdyby to četlo několik studentů našeho oboru. Zatím já a Václav, ale bylo by fajn mít možná ještě nějaké další hlasy, protože text je celkem dlouhý.
Prohnala jsem náš původní text chatem GPT a obě verze zkombinovala do pracovní verze tohoto nového textu:
Vítejte ve světě digitálních technologií ve vzdělávání – místě, kde se setkává současnost s budoucností, a kde se vaše vzdělávání stává dobrodružstvím. Pojďte se s námi, studenty tohoto oboru, kouknout na tenhle svět zblízka. 
Studium digitálních technologií ve vzdělávání na ÚPV je speciální - jediné svého druhu v České republice. Navíc v krásném studentském městě Brně. 
Naše specializace nabízí neopakovatelné vzdělávací možnosti a spojuje pedagogickou teorii, výzkum, projektové řízení, didaktiku digitálních technologií ve vzdělávání a nezbytnou praxi, která nás zasvětí do technologických inovací a jejich využití. 
Na Digitedu neležíme jen v knížkách - pracujeme s digitálními technologiemi. Během studia dostáváme příležitosti spolupracovat se špičkami v oboru. Tihle odborníci pečlivě sledují nejnovější trendy, které nám pak ve výuce představují. Takže máme šanci se neustále dozvídat o nejnovějších technologiích a vzdělávacích postupech, což je v rychle se měnícím 21. století tajemství k úspěchu. 
Naše komunita je místem, kde se setkávají různorodé myšlenky a talenty. Místo, kde se náš potenciál může opravdu rozvinout. Vyučující na našem oboru jsou vážně zkušení profíci v oboru e-learningu, didaktiky a vědeckého výzkumu.. Jsme pyšní na to, že spolupracujeme nejen s akademickými institucemi, ale i s profesionály a firmami zabývajícími se e-learningem a technologiemi ve vzdělávání. Tohle všechno nám pomůže získávat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti a zkušenosti z praxe. 
Vyučující na Digitedu jsou nejen vzdělávací průkopníci, ale také naši průvodci a mentoři, kteří nám pomáhají tvořit budoucnost. Nejsme pro ně jen číslo v tabulce. Zakládají si na osobním přístupu. Na našem studium jim záleží a snaží se udělat maximum pro to, aby bylo úspěšné. 
A jestli se ptáte, jak by se digitální technologie mohly stát součástí i vašeho studia, je Digited pro vás tím pravým místem. Pokud jste kreativní duše s vášní pro technologie, najdete tu svoje místo.  
„Cílem studia Digitálních technologií ve vzdělávání je připravovat odborníky, kteří budou schopni implementovat moderní technologie do školního i mimoškolního vzdělávání, a to po stránce pedagogické, didaktické i technologické.“ 
Tak neváhejte a přidejte se k nám do komunity, kde se spojuje vzdělávání a technologie pro lepší zítřky. Zkuste to s námi na Digitedu a zažijte studium pro 21. století." 
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Plány kurzů a informační architektura
(Studijní a zkušební řád MUNI, fáze 1/3)
Upřímně si nejsem úplně jistá, co v tomto úkolu máme vlastně dělat, tak doufám, že je to tak, jak to má být.
Jako první jsem si namapovala osnovu kurzu pomocí lepíků v Muralu. I následující screenshoty z najdete v tomhle Muralu, kdyby to tady v postu bylo příliš malé na čtení.
Tumblr media
Pro lowcost verzi kurzu mě napadlo to pojmout postupně podle harmonogramu semestru a celkového studia. Začít zápisem ke studiu, zápisem předmětů atd. a končit státní závěrečnou zkouškou. Ono to tak v tom samotném PDF trochu je, takže by to na to šlo sad napasovat. Možná by tam šel přidat nějaký kreslený průvodce, jakožto student ze staršího ročníku, který by kurzem provedl. Na konci by byl malý test, který by ověřoval ty nejdůležitější části.
Tady je první nástřel názvů a rozložení.
Tumblr media
Tady je varianta číslo dva, přeorganizovaná podle témat.
Tumblr media
Verze s vyšším budgetem má být postavená na příbězích fiktivních postav. Tam bych si prvně vydefinovala, v jakých situacích se moje cílová skupina může objevit a bude v nich potřebovat pomoct. Např. :
poprvé si zapisují předměty na semestr,
chtějí si prodloužit studium,
rozhodli se studium na nějaký čas přerušit atd.
Podle nich bych pak zpracovala situace jednotlivých příběhů a jejich řešení.
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Backward design
Backward design spočívá v podstatě v tom, že se jde odzadu, tedy od cílů, kterých bychom chtěli dosáhnout. Tyto cíle si jasně definujeme a až poté si určíme, jak jich budeme dosahovat.
Chat gpt shrnuje proces backward designu takto:
Určení cílů: Definování jasných a měřitelných cílů a výstupů vzdělávání, kterých studenti mají dosáhnout.
Plánování hodin a vzdělávacích aktivit: Navržení metod, prostředků a učebních aktivit, které povedou k dosažení stanovených cílů.
Hodnocení a revize: Posouzení dosažených výsledků a porovnání s původními cíli. Na základě toho je možné upravit vzdělávací plán pro zlepšení výsledků
Osobně si myslím, že takovýhle postup dává smysl. Např. ve škole nemá moc smysl zaměřovat se na to, kolik učiva se probralo, pokud mu nikdo ze třídy nerozumí (což se nám často stávalo třeba na ZŠ).
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Konzistence
U tohoto úkolu bylo jednoznačně nejtěžší zjistit, co mám vlastně dělat. Přiznám se, že kdybych neměla možnost podívat se na to, co už vytvořil Kuba a Áďa F., tak bych vůbec nevěděla.
Hodnocené kategorie:
Srozumitelnost pro uživatele (Jako uživatel chápu, co se po mně chce, rozumím textům a je mi jasné, co je na obrázku.) 4
Srozumitelnost pro kolegy (Jako grafik nebo vývojář e-learningu jsem ze samotného prototypu schopný pochopit váš záměr.) 4
Návaznost na předchozí kurzy (Pokud je to možné, tak jsou pro stejné typy užití využity stejné prvky. Např. pro přechod na další slide využíváme šipku vpravo dole.) 5
Jazyková správnost (Texty jsou gramaticky i typograficky bezchybné.) 5
Jazyková přiměřenost (Textace odpovídá cílové skupině a je v souladu s předchozími kurzy.) 5
Komunikační efektivita (Řešení neobsahuje zbytečné kroky navíc. Informace sdělujeme bez nadbytečných slov a frází.) 4
0 notes
ucebni-denik · 5 months
Text
Skupinový projekt - propagační video Digitedu
Tone of voice
U oslovení diváků videa celou dobu vykáme, popř. mluvíme ke skupině lidí (pokud bude chtít pan docent Zounek pouštět video na přednáškách na středních školách, tak mi to osobně přijde jako dobré řešení) a tím pádem je i celý text gender neutrální. Objevuje se nám tam tedy jedno generické maskulinum.
„Cílem studia Digitálních technologií ve vzdělávání je připravovat odborníky, kteří budou schopni implementovat moderní technologie do školního i mimoškolního vzdělávání, a to po stránce pedagogické, didaktické i technologické.“ 
Tady by se možná dalo použít odborníky a odbornice, abychom se tomu vyhnuli.
Průvodce
V našem videu bude roli průvodce zastupovat voiceover. Vizuálně (jakožto herec ve videu) se v něm průvodce neobjeví.
Konzistence a style guide
Toto se nás týká asi pouze ohledně oslovování publika, v čemž jsme konzistentní.
Úvod a závěr
Vítejte ve světě digitálních technologií ve vzdělávání – místě, kde se setkává současnost s budoucností, a kde se vaše vzdělávání stává dobrodružstvím. Dovolte mi, abych vás provedl tímto moderním oborem. 
Přidejte se k nám a buďte součástí komunity, kde se propojuje vzdělávání a technologie pro lepší zítřek. Vstupte do světa Digited a zažijte studium pro 21. století. 
V závěru zapojujeme výzvu k tomu, aby se k nám studenti přidali, tedy podali si přihlášku (teoreticky by na konci mohl být text s datem, do kdy lze podávat přihlášky).
Wireframe aneb drátěný model
V našem případě bude tuto funkci plnit storyboard.
0 notes
ucebni-denik · 6 months
Text
Skupinový projekt - propagační video DIGITEDu
Tento týden jsme pracovali na nástřelu storyboardu a prvních záběrů, které by se mohly objevit ve videu. Házeli jsme svoje nápady k textu voiveoveru, který máme připravený. Dalším krokem bude nakreslit podrobný storyboard se všemi záběry.
0 notes