Tumgik
ogrzewamekologicznie · 10 years
Photo
Tumblr media
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Text
Jak tanio ogrzać domek?
Pellet drzewny a także brykiet stają się w coraz wyższym stopniu powszechnym źródłem energii. W takim samym stopniu nieszkodliwe dla środowiska, jak i oszczędnościowe zyski następujące po ich wykorzystywania, sprawiają je niesłychanie interesującą alternatywą. Kupno urządzeń, które korzystają z OZE, uznawane jest za wyśmienitą lokatę. Każda odmiana pelletu/brykietu odznacza się zerowym rozrachunkiem wypuszczania dwutlenku węgla – wykorzystywaniem węgla oraz innych substratów w naturalnym obiegu. Szczególnym warunkiem jest nieduża ilość popiołu po wypaleniu. To znaczy po wypaleniu 1t pelletu drzewnego zostaje w średnio 2,4- 3,7kg odpadków zależnie od marki spalanego przez nas artykułu. Dla zestawienia podczas spalania ekogroszku zostaje aż do 90kg odpadu. Czym więc różni się pellet drzewny od brykietu drzewnego? Brykiet drzewny - sporządzany jest z pokruszonych odpadów drewna takich jak zrzynki, które są ściskane pod wysokim ciśnieniem bez dodatku tworzyw klejących. Mała zawartość wilgoci działa, iż wartość opałowa brykietów drzewnych jest wyższa niż drewna. Dzięki większemu stłoczeniu towaru w zależności do objętości, proces spalania jest etapowy oraz nieprędki. Brykiet drzewny zazwyczaj ma forma kostki albo walca. Granulat - to wydajne, odnawialne paliwo, tworzone z biomasy. Pelety sprzedawane są w postaci wałków o wielkości 6–8mm oraz długości około 2–3cm. Substratem wiążącym podczas procesu granulacji są tylko prawdziwe substraty zawarte w drewnie. Popiół który zostaje po spaleniu pelletu drzewnego używany jest jako nawóz. Zarówno pellet i brykiet drzewny cechują się sporą kalorycznością, co procentuje wysoką wydajnością, a więc niewielkim zużyciem. To paliwo przyjazne środowisku, a także proste w transferze, magazynowaniu oraz dystrybucji.
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Photo
Tumblr media
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Text
Co wybrać dla kominka brykiet drzewny czy jednak drewno?
Każdy opał kominkowy posiada swoje mankamenty i zalety. Pozbieraliśmy dominujące wartości najbardziej popularnych opałów do kominka, by je zaprezentować. Przemyślenie ich powinna pomóc w zapadnięciu decyzji czym najlepiej ogrzewać kominek. Korzyści drewna kominkowego: - pali się płomieniem, dodając czaru pomieszczeniu w którym jest kominek - surowiec odnawialny - bez trudności rozpala się - sporej wielkości, nie porozdzielane części zdołają się całkiem długo palić, lecz nie wyzwalają przy tym zbyt dużo ciepła Korzyści brykietu: - poręczne worki - w teorii brykiet drzewny powinien być suchy, powinien mieć wilgoć niższą niż 10% - dobrej jakości brykiet drzewny powinien mieć wysoką wartość energetyczną, czyli wyzwala więcej ciepła przez dłuższy okres - pali się doszczętnie, nie pozostawia niewypalonych części - jeżeli mamy brykiet dobrej jakości nie powoduje zanieczyszczenia komina - rozległy rynek sprzedaży, brykiet drzewny mamy możliwość nabyć w sklepach, sklepach online, w magazynach materiałów opałowych - paląc brykietem w kominku nie wybrudzimy szyby - przyjazne środowisku, odnawialne źródło energii, które stosunkowo łatwo możemy porozpalać - duży asortyment gatunków brykietów pozwala na dostosowanie do naszych potrzeb - nie brudzi rąk, nie zabrudzi przestrzeni dookoła kominka - popiół z brykietu drzewnego możemy wyrzucić do kompostownika albo rozsypać po trawniku, bo nie zawiera szkodliwej chemii: lepiszczy, uzupełnień - podczas palenia nie wydziela prawie dymu - pozwala na załadowanie kominka i nie dokładanie tam przez jakiś czas, ponieważ tak długo zdołamy cieszyć się płonącym w kominku brykietem. Oto zestawienie brykietu drzewnego oraz drewna. W zależności od tego jakie są Państwa potrzeby wyłonić możemy coś odpowiedniego. Priorytetowym jest zjawisko, iż drewno oraz brykiet drzewny mają tę samą, nader ważną zaletę to zerowy bilans wypuszczania dwutlenku węgla.
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Photo
Tumblr media
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Text
W jaki sposób gromadzić pellet drzewny?
Dostępny jest w sprzedaży pellet drzewny jako granulat pakowany w worki, na ogół 15-25 kilogramowe. Taki rodzaj dystrybucji jest adresowany do klientów detalicznych, czyli do użytku gospodarstwa domowego. Pellet drzewny jest opałem funkcjonalnym oraz potrzebnym również na dużą skalę. W tym przypadku potrzeba specjalnych pojemników do gromadzenia pelletu drzewnego, zagwarantują one zachowanie najwyższej jakości jak również zabezpieczenie od niekorzystnych czynników zewnętrznych. W jaki sposób więc gromadzić pellet? Magazynowanie pelletu przemysłowego nie jest kwestią skomplikowaną. Dla klientów detalicznych poleca się gromacdzenie pelletu tak samo co brykietu drzewnego, czyli w pomieszczeniach szczelnych oraz nie wilgotnych. Nieważne ile wyniesie temperatura w pokoju, mróz nie wywiera na niego wpływu. Wszak gdy zdecydujemy się na składowanie pelletu drzewnego w workach musimy skupić uwagę na to, iż większa wilgoć oraz skoki gorączce mogą wywoływać skraplanie się pary na workach, co może prowadzić do pochłaniania wilgoci w granulat oraz jego destrukcji w sytuacji kiedy worek będzie popękany. Domowym użytkownikom rekomendujemy składowanie pelletu drzewnego w garażu, komórce w domu czy też w kotłowni. Niezalecane przez nas lokalizacje to: narażone na wiatr, w części odkryte drewutnie oraz miejsca na dworze. Jeśli jednak potrzebują Państwo większej ilości pelletu poleca się trochę odmienione składowanie w taki sposób, żeby uchronić się od obowiązku nieustającego zakupu małych worków, większą ilość pelletu drzewnego mogą Państwo gromadzić na inne sposoby. 1. W pojemnikach metalowych - mogą one być umieszczone w środku jak i na zewnątrz. Są to specyficznie stworzone worki, zainstalowane na stelażu - proste w montażu a także w obsłudze. 2. Pojemniki lokowane są pod ziemią. - Pojemniki wykonywane są z metalu albo tworzyw sztucznych. Mogą być zainstalowane dodatkowo poza zamkniętym obszarem. - Pojemniki produkowane z tworzyw sztucznych stanowią znakomite ułatwienia również dla domowych użytkowników, bo można pojemnik wyposażyć w pompy co pozwoli połączyć z narzędziem spalającym. 3. Można je gromadzić w dopasowanych pomieszczeniach, które spełnią pracę magazynu. W zależności od tego, jak ogromne jest Państwa zapotrzebowanie na taki produkt trzeba będzie dobrać jego składowanie do ilości oraz dogodności. Jednak przy wszystkich wymienionych pomysłach powinno się zwrócić uwagę na alarm przeciwpożarowy, by bezstresowo oraz komfortowo gromadzić pellet bez narażenia na straty.
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Photo
Tumblr media
0 notes
ogrzewamekologicznie · 10 years
Text
Witaj
Ten blog pragnę poświęcić ogrzewaniu domu i nie tylko! Mam nadzieję, że Wam się spodoba.
0 notes