HORIZON FILMS, CENTRALA i CIRCUS DIGITALIS połączyły swoje siły i powołały konsorcjum SPACETIME.ONE. Koncentrujemy się na produkcji doświadczeń z gatunku Art VR i Cinematic VR. Wspólnie dysponujemy kompletnym procesem produkcyjnym pozwalającym na tworzenie wysokiej jakości filmowych doświadczeń VR od idei do finalnej publikacji. Ten blog to zapis naszych dokonań i sukcesów w dziedzinie VR.
Don't wanna be here? Send us removal request.
Photo




ELUKTRICK VR
Z Loose Wire Records i Eluktrick zaczęliśmy współpracę nad nakręceniem teledysku/ muzycznego doświadczenia VR w drugiej połowie 2016 roku. Stworzyliśmy koncepcję i scenariusz do w pełni immersyjnego, fabularnego teledysku 360 VR 3D do kawałka z albumu Hieroglyphic Apostrophes – “All/Most”. Wspaniałe lokacje znaleźliśmy w Sądeckim Parku Etnograficznym. To nastrojowe i tajemnicze doświadczenie VR, w którym czujesz swoją obecność.
0 notes
Photo






BIAŁORUŚ - DOKUMENTACJA
Pierwsza bardzo inspirująca część dokumentacji do “Szeptów” odbyła się na Białorusi. Tysiące przejechanych kilometrów po mniej lub bardziej “mistycznym wschodzie”.
0 notes
Photo



GO PRO FUSION
Nasza mała i poręczna kamera 360. Idealna w czasie dokumentacji i do zdjęć specjalnych.
0 notes
Photo

SZEPTY WYGRYWAJĄ W WENECJI
“Szepty” - eksperymentalne doświadczenie VR - zwycięskim projektem warsztatów Biennale Collage Cinema w Wenecji!
Na pograniczu polsko – białoruskim, tam gdzie Wschód styka się z Zachodem, przyroda jest dzika i tajemnicza. Życie i śmierć nie oznaczają tu tylko trwania i zaniku jakichś biologicznych procesów, ale posiadają pozaracjonalną, nieprzeniknioną, niewerbalizowalną siłę strukturyzującą całą rzeczywistość. Tutaj właśnie żyją szeptuchy. Uzdrawiają, korzystając z tradycji Wschodu: mocy słowa, gestu, obrazu.
„Szepty” to dokument VR, który zanurzając odbiorcę w świat ekstremalnej natury, pogańskich rytuałów i prawosławnej religijności daje możliwość doświadczenia stanu umysłu związanego z uprawianymi od setek lat praktykami.
1 note
·
View note
Photo






INSTA 360 PRO
W naszej pracy nad doświadczeniami Cinematic VR posługujemy się profesjonalnym sprzętem. Kamera sferyczna Insta 360 Pro posiada sześć obiektywów i rejestruje obraz 360 3D w 6K i 360 2D w 8K!
0 notes
Photo

INCEPTION VR
Zdecydowanie więcej osób będzie mogło zobaczyć nasz pionierski projekt -mamy międzynarodową dystrybucje teledysku Loa Frida VR na platformie Inception VR.
0 notes
Photo




BIESY VR
Pierwsza w Polsce kreacyjna adaptacja VR spektaklu teatralnego. Naszym głównym celem jest wykorzystanie technik VR w celu odtworzenia znaczenia gry poza sceną teatralną.
Reżyser: Natalia Korczakowska / Adaptacja VR: Jacek Nagłowski / Autor zdjęć: Patryk Jordanowicz / Spatial editing: Jacek Nagłowski / Producent: Centrala, Studio Theater
0 notes
Photo

SZEPTY I KALEIDOSCOPE FUND
Z „Szeptami" dostaliśmy się do elitarnego grona najlepszych VR'owych projektów z całego świata wybranych przez Kaleidoscope Fund. To największa organizacja finansująca i zrzeszająca twórców zajmujących się cinematic VR !!! Projekty wspierane przez Kaleidoscope pokazywane są na takich festiwalach jak Sundance, Tribeca czy SXSW. Po raz kolejny przecieramy VR'owe szlaki.
0 notes
Photo

CZASOPRZESTRZENIE - KALEIDOSCOPE VR
Spacetime.One zostało partnerem przeglądu Czasoprzestrzenie – Kaleidoscope VR na Transatlantyku. Jest to pierwszy w Polsce przegląd filmów i doświadczeń artystycznych wirtualnej rzeczywistości z całego świata. Przez trzy dni w centrum EC1 w Łodzi będzie można obejrzeć ponad trzydzieści animacji, dokumentów i krótkich filmów fabularnych stworzonych z myślą o rodzącym się na naszych oczach nowym medium.
0 notes
Photo





JESTEŚMY PIERWSI !
Zrealizowaliśmy pierwszy w Polsce teledysk VR 3D w technice live action / CG. Clip jest przygotowywany do piosenki Tiger in a cocoon francusko-polskiego zespołu Loa Frida. Teledysk do Tiger in a cocoon jest też jedną z pierwszych na świecie produkcji wykorzystujących rozwijane przez nas techniki asynchronicznej rejestracji obrazu sferycznego 3D i montażu przestrzennego. Technika ta daje twórcom znacznie większą kontrolę artystyczną, niż w przypadku oparcia się na systemach kamer sferycznych.
1 note
·
View note