Tumgik
hellobonasera · 8 months
Text
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 8 months
Text
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 8 months
Text
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 8 months
Text
Tumblr media
Ország torta 2023.
Spicces füge respektus
A neve és a leírása alapján rosszabbra számítottam, de pozitív csalódás ért.
Egyben és külön-külön is finomak a rétegek, minden íz érezhető és átjön - igaz, néhányat csak az összetétel elolvasása után sikerült beazonosítani, hogy aha, tényleg, ez az volt... 🙂
Nem lesz olyan kedvenc, mint a tökmagos és szerintem ez is felejthető, mint a korábbi évek megannyi alkotása, de ünnepi ízélmenynek jó kikancsintás volt.
Ha kóstoljátok, csak minőségi helyen tegyétek, ne bárhol és bármi áron, illetve elvárásotok legyen a szép külső, az eredetire való hasonlóság!
0 notes
hellobonasera · 9 months
Text
Tumblr media
It's my 10 year anniversary on Tumblr 🥳
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Tumblr media
4 notes · View notes
hellobonasera · 3 years
Text
Laura Barnett: Variációk egy párra
Az augusztusi közös könyv NIOK csoportban, így én is elolvastam.
Nem egy könnyű regény, mert nagyon kell figyelni, ugyanis a cselekmény három szálon fut (így is váltogatják egymást a fejezetek), viszont a főszereplők ugyanazok. Láttam, hogy a NIOK csoportban sok embernek ez gondot okozott, és szerintem emiatt sem tetszett nekik a könyv, viszont tapasztalatom szerint két trükkje van: először is megjegyzed, mi történt az első fejezetben a párral az egyes változatokban (egyből összejöttek, nem jöttek össze, összejöttek és majd szakítottak), plusz mennyiséget kell olvasni belőle egyszerre, nem szabad felaprózni. Én is visszalapoztam párszor, de ez nem okozott gondot egyáltalán.
Nagyon érdekes volt végigkövetni az egyes életutakat, döntéseket és választásokat, majd azok következményeit. A regény jól bemutatta azt is, hogy egy ember jellemvonásai (erősségek, gyengeségek) hogyan kerülnek előtérbe vagy miként maradnak rejtve az adott életkörülmények által. A főszereplőkben ott van például a művészi tehetség (festés, írás) mindhárom variációban, de változó mértékben kap teret és lehetőséget a kibontakozása.
Nekem nagyon tetszett a könyv, ez a három az egyben családregény. Hosszú és figyelni kell, de sokat adott, úgyhogy bátran ajánlom másoknak is! 🙂
***
"(…) elég öreg már, hogy tudja, milyen is a boldogság: kurta és tünékeny, nem egy állapot, amire törekednie érdemes, amiben élni próbálhatna, hanem olyasvalami, amit meg kell ragadnia, amikor elérkezik, azután kapaszkodnia belé, ameddig csak bír."
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Still life
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
What a great gift! ☺️
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Beauties
Tumblr media
1 note · View note
hellobonasera · 3 years
Text
Homemade Magnum
Részletek:
Süti Home
Recept
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Olyan rossz, mint a mém, de jobban üt, mint a nyéki tesója. 🙂
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Málnás-túrós szelet
Recept és részletek:
Süti Home
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Orbán János Dénes: Alkalmi mesék idegbeteg fölnőtteknek
Négyszáz forintért vettem meg ezt a könyvet a Líra nyári vásár akciójában, és azt gondolom, hogy maximum ennyit is ér (eredeti ára 2990 Ft).
Párhuzamosan olvastam a többi könyvvel, mert annyira tömény és közönséges, hogy kellett is hozzá szünet.
Inkább érdekes volt, mint vicces, bár a hátoldalán az áll, hogy "elsődleges és vállalt célja a polgárpukkasztás és a könyörtelen kacagtatás." Biztosan volt olyan olvasó, aki meghökkent vagy szétröhögte az agyát. A humor nálam nem ott kezdődik, hogy jól hangsúlyozottan egy csomószor le van írva egy rakat trágár szó meg kifejezés - és attól sem lesz viccesebb, hogy néha mindezt székely nyelvjárásban teszi.
Az meg már külön téma, hogy az erotika és pajzánság szerintem nem egyenlő a durva "monyókolással", de a kötet világában szereplő férfiaknak mindig és erősen áll a zászló, a nők pedig, mi sem természetesebb, azonnal és boldogan fekszenek alájuk/hagyják magukat, legyen ez a nő az egyszeri székely asszony, medve vagy maga Jessica Alba...
A novellák váltakozó minőségűek és témájúak: Micimackó, A kis herceg, Nyugatos így írtok ti parafrátisai, népmesék "fasza" átköltései felváltva szerepelnek benne némi személyes és nosztalgikus önvallomással vegyítve.
Miután végeztem a könyvvel, utánaolvastam, ki ez a "javíthatatlan akasztófavirág" író-poéta (szintén hátoldal), mert a neve valahogy elkerülte eddig a figyelmemet, pedig követem a napi sajtót és olvastam a kultúrharcról is, ami sajnos évek óta zajlik... Google, szerző neve...
...Aztán erősen elgondolkodtam rajta, hogy mi legyen a könyv sorsa, hol a legjobb helye (szelektív kuka, papírgyűjtés, könyvespolc), de aztán arra jutottam, hogy bár sokszor olvasok interjúkat az írókkal, de ezt általában utólag teszem, és még akkor sem ismerem mindenkinek a teljes munkásságát, a magánéletét vagy politikai kötődését.
Egyelőre marad, mert 2012-ben jelent meg először (nem friss), vannak benne irodalmilag is értékelhető leírások (kevés) és az olykor megjelenő dialektus élet/korhű (?) alkalmazása is kuriózum számomra ("- Hátt te honnét a dühüből kerűttél, ejszen az egbű pottyantá, hogy itt mind üszküpülsz nekem?")
Vidéki kocsmastílusban a Szomszéd néni produkciós iroda és Bödőcs Tibor százszor jobb ettől. Ha pedig valaki a könyv előtt nem volt idegbeteg, elolvasása után esélyes...
***
"Megáldotta az Isten a magyart, ha jókedvvel nem is, de virtussal jócskán, s ha egyéb nem is, de szép vers bőven termett a magyar ugaron. Tiszteli is a nép mifelénk a költőt, mint az indiánok a bolondot, és sajnálkozik, hogy a nagy poéták korán halnak, akár a mosónők."
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Background
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Kiley Reid: Micsoda idők
Nehezen írok még erről a könyvről, de az a szokásom, hogy csak akkor kezdek újat, ha egy véleményposzttal az előzőt lezártam és elengedtem... Már a harmadik nap van, még mindig gondolkodom rajta, közben pedig szeretnék belekezdeni már a következőbe. :-)
Vártam ezt a regényt. Tudtam, hogy Reese Witherspoon könyvklubjában is szerepelt. Tudtam, hogy az amerikai "moly" a tavalyi év könyvének választotta, és még kapott egy rakat méltatást mindenhonnan.
Szerintem Kiley Reid bemutatkozó kötete egy jól és alaposan megírt könyv. Látszik benne a munka és az, hogy a szerző személyesen érintett a témában, ismeri a közeget, amit bemutat.
A modern történet az emberi büszkeséget és előítélet járja körül, méghozzá a faji és társadalmi különbségek témájában. A szereplők kellően árnyaltak ahhoz, hogy pozitív és negatív tulajdonságaikat is lássuk, és nem feltétlenül cél az olvasó szimpátiájának elnyerése, sokkal inkább a miértek és következmények mögé nézés.
A faji előítélet Európában* telejesen más jelentéssel bír, mint Amerikában, ahol durva történelmi háttere van a megkülönböztetésnek (rabszolgatartás) és sajnos még mindig nem rendeződött napjainkban sem (rendőri visszaélések, túlkapások). Nem csodálom tehát, hogy ott rögtön berobbant a könyv, és népszerű lett: intelligens és olvasmányos, ugyanakkor elgondolkodtató.
Tetszett a borítója, jó lett a fordítás és néhány elütésen kívül abszolút rendben van a könyv. Örülök, hogy itthon is megjelent és magyarul elolvashattam!
*főleg Magyarországon, hiszen itt mindig utálni kell valakiket... :-(
***
"Azt hiszem, az lenne a legjobb, ha különválnának útjaink, és ezek az utak soha többé nem kereszteznék egymást."
Tumblr media
0 notes
hellobonasera · 3 years
Text
Live to ride
Ride to live
Tumblr media
1 note · View note