Star Butterfly- SVTFOE
Willow Park- The Owl House
Cure Felice- Mahoutsukai Precure
Cure Milky- Star Twinkle Precure
Kaede Kayano- Assassination Classroom
Mew Lettuce- Tokyo Mew Mew
Sana Futuba- Magia Record
Peridot- Steven Universe
Reggie Abbot- Twelve Forever
Tsuyu Asui- BNHA
Hibiki Morishima- Healer Girl
Silence Suzuka- Uma Musume Pretty Derby
Kotoko Watatsumugi- Urahara
Maimai Yuzuriha- Zombie Land Saga
Vendetta- Making Fiends
All added!
0 notes
AUTISTIC ANIME GIRLS BONUS BRACKET MATCHUPS!
*This bracket will run for the duration of December, while the autistic anime boys submission form is open.
Preliminary Matches (COMPLETE):
Kosuzu Motoori (Touhou Suzunaan ~ Forbidden Scrollery) VS Hiyori Tamura (Lucky Star)
Nano Eiai (The 100 Girlfriends Who Really, Really, Really, Really, Really Love You) VS Umika Konohoshi (Stardust Telepath)
Natsuhi Ushiromiya (Umineko When They Cry) VS Misuzu Kamio (Air)
Terakomari Gandesblood (The Vexations of a Shut-In Vampire Princess) VS Shizuka Yoshimoto (The 100 Girlfriends Who Really, Really, Really, Really, Really Love You)
Round 1 Matches (COMPLETE):
Hime Shirayuki/Cure Princess (Happiness Charge Pretty Cure!) VS Kosuzu Motoori (Touhou Suzunaan ~ Forbidden Scrollery)
Riamu Yumemi (THE iDOLM@STER Cinderella Girls) VS Shiida (Welcome to Demon School! Iruma-kun)
Mira Hanayashiki (Sekkou Boys) VS Miki Takekasa (After School Dice Club)
Kotoko Watatsumugi (Urahara) VS R. Dorothy Wayneright (The Big O)
Uta (Bubble) VS Umika Konohoshi (Stardust Telepath)
Rikka Takanashi (Love, Chuunibyou & Other Delusions!) VS Mikoto Urabe (Mysterious Girlfriend X)
Android 18 (Dragon Ball) VS Ginga (Change 123)
Gold Ship (Uma Musume Pretty Derby) VS Kuon Ichinose (Persona 5)
Natsuhi Ushiromiya (Umineko When They Cry) VS Haruhi Suzumiya (The Melancholy of Haruhi Suzumiya)
Sora Harewataru/Cure Sky (Hirogaru Sky! Pretty Cure) VS Eru Chitanda (Hyouka)
Noel Vermillion (BlazBlue) VS Ami Itou (Liar Satsuki Can See Death)
Safu (No.6) VS Yuu Morisawa (Creamy Mami)
Aira Harune (Pretty Rhythm: Aurora Dream) VS Shizuka Yoshimoto (The 100 Girlfriends Who Really, Really, Really, Really, Really Love You)
Megumin (KonoSuba: God’s Blessing on This Wonderful World!) VS Violet Evergarden (Violet Evergarden)
Edelgard von Hresvelg (Fire Emblem) VS Bridget (Guilty Gear)
Emiru Aisaki/Cure Ma Cherie (HUGtto! Pretty Cure) VS Rin Tezuka (Katawa Shoujo)
Round 2 Matches (COMPLETE):
Hime Shirayuki/Cure Princess (Happiness Charge Pretty Cure!) VS Shiida (Welcome to Demon School! Iruma-kun)
Miki Takekasa (After School Dice Club) VS R. Dorothy Wayneright (The Big O)
Rikka Takanashi (Love, Chuunibyou & Other Delusions!) VS Umika Konohoshi (Stardust Telepath)
Kuon Ichinose (Persona 5) VS Ginga (Change 123)
Sora Harewataru/Cure Sky (Hirogaru Sky! Pretty Cure) VS Natsuhi Ushiromiya (Umineko When They Cry)
Safu (No.6) VS Ami Itou (Liar Satsuki Can See Death)
Violet Evergarden (Violet Evergarden) VS Shizuka Yoshimoto (The 100 Girlfriends Who Really, Really, Really, Really, Really Love You)
Bridget (Guilty Gear) VS Rin Tezuka (Katawa Shoujo)
Round 3 Matches (COMPLETE):
Hime Shirayuki/Cure Princess (Happiness Charge Pretty Cure!) VS R. Dorothy Wayneright (The Big O)
Kuon Ichinose (Persona 5) VS Rikka Takanashi (Love, Chuunibyou & Other Delusions!)
Natsuhi Ushiromiya (Umineko When They Cry) VS Safu (No.6)
Bridget (Guilty Gear) VS Shizuka Yoshimoto (The 100 Girlfriends Who Really, Really, Really, Really, Really Love You)
Round 4 Matches (COMPLETE):
Hime Shirayuki/Cure Princess (Happiness Charge Pretty Cure!) VS Rikka Takanashi (Love, Chuunibyou & Other Delusions!)
Bridget (Guilty Gear) VS Natsuhi Ushiromiya (Umineko When They Cry)
FINAL MATCH (COMPLETE):
Bridget (Guilty Gear) VS Hime Shirayuki/Cure Princess (Happiness Charge Pretty Cure!)
10 notes
·
View notes